اوپوزیسیون سوریه: «واحدهای سپاه پاسداران حکومت ایران به چند کیلومتری مرز اسرائیل رسیده اند»

منابع خبری رزمندگان اوپوزیسیون سوری که به تلاش برای برانداختن حکومت پرزیدنت بشار اسد ادامه می دهند، اعلام کردند که ارتش سوریه توانسته است مواضع بیشتری را از مخالفان مسلح رژیم بگیرد و اکنون در چند کیلومتری مرزهای اسرائیل در بلندی های گولان مستقر شده است. با توجه به آن که افراد سپاه پاسداران ایران نیز تحت عنوان “مستشاران نظامی” در ارتش سوریه فعالیت می کنند، مفهوم این خبر در واقع آن است که سپاه پاسداران در فاصله بسیار کمی از مرزهای اسرائیل و سوریه مستقر شده است.

مقامات رسمی اسرائیل هنوز به این خبر واکنشی نشان نداده اند، ولی در گزارش های پیشین آمده بود که اسرائیل در سال های اخیر چندین مانور نظامی در بلندی های گولان برگزار کرده و خود را برای رویارویی با هر احتمالی آماده ساخته است.

نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل بارها گفته اند که هیچ گونه حضور نظامی واحدهای وابسته به حکومت اسلامی ایران در سوریه را تحمل نخواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری های خارجی، اسرائیل بارها کاروان های اسلحه را که حکومت ایران قصد داشت از طریق سوریه برای حزب الله در لبنان بفرستد بمباران کرده است.

همچنین در آخرین گزارش آمده بود که نیروی هوائی اسرائیل محوطه بزرگی را در جنوب دمشق که قرار بود به پایگاه دائمی استقرار نیروهای وابسته به سپاه پاسداران مبدل شود، منهدم ساخته است. این قرارگاه در مراحل نخستین ساختمانی قرار داشت.

اهالی دُروزی که در بلندی های گولان اسرائیل زندگی می کنند، گزارش دادند که دروزی های شهرکی در سوریه که در فاصله یازده کیلومتری مرز اسرائیل قرار دارد، از رهبران خود دستور گرفته اند که اسلحه های خود را بیرون آورند و برای مقابله با ارتش سوریه که به روستای آن ها نزدیک می شود آماده گردند.

اسرائیل اعلام داشته که استقرار دوباره سربازان سوری در نزدیکی مرزهای خود را تحمل نخواهد کرد.

ماه گذشته اسرائیل به توافق آتش بس که بین روسیه و ایالات متحده به دست آمده بود اعتراض کرد، زیرا به افراد سپاه پاسداران ایران امکان می داد در فاصله چهل کیلومتری از مرز اسرائیل مستقر باشند.

یکی از تلاشگران اوپوزیسیون سوریه به نام صحیب الروخایل، که در فاصله کمی از مرز اسرائیل، در داخل سوریه مستقر است به خبرنگاران گفت که  حکومت ایران اکنون به شدت تلاش می کند که حضور نظامی حزب الله و سپاه پاسداران ایران را در خاکی که بین دمشق و مرز اسرائیل قرار دارد تقویت کند.

همانگونه که گفته شد، مقامات رسمی اسرائیل هنوز نسبت به این خبر واکنشی نشان نداده اند.

 

 

5 دیدگاه‌ها

 1. خوب خدا میگه رحم کن تا مورد رحم قرار بگیری ولی وقتی میگن همون جور که عمر ایرانو گرفت ما هم میخواهیم بگیریم مجبوریم برا دفاع از کشور بکشیم.بحث شرک به خدا را مثل آدم با حرف زدنم میشه توضیح داد همونجوری که قرآن و تورات و اوستا و دیگر کتابهای آسمانی در دسترس عموم هست ولی وقتی میخان قلع و قم کنند باید قلع قم کرد من خودم با هیچ کس سر جنگ ندارم.

 2. همون مکعب مکه را هم اگه بگی من این مکعبو میپرستم که منو به خدا نزدیک کنه شرکه. وگرنه مکه جز یک قبله و نماد یکتا پرستی و حکم بر قراری نظم در سجده به خدا به حکم قران چیز دیگری نیست.به حکم تورات سجده به سمت اورشلیم برا خدا شاید درست باشه کما اینکه ما همه کتب آسمانی را به رسمیت میشناسیم.کلا سجده به هر سمتی برای نشان دادن خضوع و خشوع در برابر پروردگار میتونه درست باشه حالا برا حفظ نظم میگن رو به مکه باشه بهتره.

 3. با احترام بر مخاطبين محترم و گردانندگان اين شبكه .
  از انجا كه حكومت اسلامى ، مثل يك مار ، بدون سروصدا ، از هر روزنى ، با خزيدن وارد ميشود و درطول سالهاى ناميمون حضور تيم حاج حسين اوباما در مصدر تصميمگيرى بزرگترين قدرت ادارى جهان ، اين خزنده فوق الاشاره ، از روزن كه هيچ ، از دروازه هاى بسيار گشوده و بى خطرِ مرحمتى تيم حاج حسين اوباما ، برخوردارگرديد ، لذا مقابله با اقدامات مسمومِ اين خزنده خطرناك كه با نام تشيع در همه عرصه هاى بين المللى ، از قاره امريكا تا شرق دور و استراليا ، مشغول ترورو ادمربايى و توسعه توليدو نقل و انتقال و عرضه مواد ويرانگر افيونى و مساعدتهاى بسيار هنگفت مالى براى گسترش بمبهاى اتمى در كره شمالى و ايجاد جنگهاى داخلى با تجهيزو اموزش و اجير افراد فقير در همه كشورهاى منطقه خاورميانه ، دست بالا را گرفته ، كارى است
  (( بسيار دشوار )) كه فقط با عزم و اراده جمعى همه كشورهاى منطقه ، امكان پذير خواهد شد .
  در همين رابطه ، كشور اسرائيل فقط ميتواند بعنوان دفاع از حيات و امنيت شهروندان كشورش ، { اعم از يهودى و مسلمان و مسيحى و دروزى ديگر باورمندانِ ساكن ان كشور }
  اقدامات پيشگيرانه انجام دهد .
  اما اصولا با توجه به اوضاع اقتصادى و عرف جهانى ، كشو اسرائيل نخواهد توانست بعنوان مقابله با مار مسمومِ حكومت شيعى مأب حاكم بر ايران ، از جان و مال شهروندان خود براى نابودى سمپاشى هاى اين مار مورد اشاره ، در ديگر كشورها نيز ، هزينه نمايد .
  هر كشورى كه خواهان ارامش و امنيت است ، بايد با تشكيل جبهه واحد و منسجم ، تا نابودى كامل اين حكومت ضد بشرى ، تلاش نمايد .
  در غير اينصورت منطقه و جهان از اين بيشتر در گرفتاريهاى ناشى از اقدامات تهران قرار خواهد گرفت .
  با پوزش
  پاينده ايران ، سربلند ايرانى

دیدگاه شما:

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید