بزرگترین حزب سیاسی آلمان: پناهجویان یهودی ستیز و ضد اسرائیلی را بیرون می کنیم

بزرگترین حزب سیاسی در پارلمان آلمان طرحی را ارائه داده که به موجب آن، پناهجویانی که به تبلیغات و یا عملیات یهودستیزانه دست می زنند، باید از آلمان اخراج شوند. در این طرح گفته شده که هرکس که جان یهودیان را به خطر می اندازد و یا موجودیت اسرائیل را انکار می کند، جایی در آلمان نخواهد داشت.

در گزارش های پیشین گفته شده بود که پس از ورود حدود یک میلیون نفر پناهجو از کشورهای مسلمان، و به ویژه از سوریه، موج یهود ستیزی در آلمان به صورت نگران کننده تقویت شده است. با آن که این افراد از کشور خود گریخته و خواهان پناه گرفتن در یک کشور پیشرفته و دارای فرهنگ والا شده اند، هنوز همان باورها و رفتارهای پیشین خود را فراموش نکرده و حتی بر آن شدت بخشیده اند.

حزب “اتحاد محافظه کاران” در آلمان که رهبری آن را خانم آنگلا مرکل صدراعظم بر عهده دارد، طرحی را برای رای گیری و تصویب در پارلمان تهیه کرده، که به موجب آن اگر این پناهجویان به رفتارهای یهودستیزانه دست بزنند و یا موجودیت اسرائیل را انکار کنند، از آلمان اخراج خواهند شد.

بیست و هفتم ژانویه، یعنی ۱۸ روز دیگر، یادروز یهودیانی است که در حکومت آلمان هیتلری قربانی شدند و طرح نامبرده در آستانه این تاریخ به پارلمان آلمان ارائه خواهد شد.

حدود هفت سال پیش، پس از آن که محمود احمدی نژاد هولوکاست را انکار کرد و جنایات هیتلر علیه یهودیان را “افسانه” لقب داد، سازمان ملل تصمیم گرفت ۲۷ ژانویه را که مصادف با یادروز آزادی اردوگاه مرگ آشوویتس و رهایی یهودیان بازمانده است، به عنوان یادروز جهانی هولوکاست تعیین کند.

در طرحی که قرار است به پارلمان آلمان ارائه شود تاکید گردیده که یهودستیزی امری نکوهیده است که باید با هر شیوه‌ی ممکن با آن مبارزه کرد.

دیدگاه شما:

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید