آئین باستانی جشن یهودی “حنوکا” ، توسط پرزیدنت ترامپ و خانواده اش، با حضور مهیمانان یهودی در کاخ سفید برگزار شد

در حالی که یهودیان اسرائیل و دیگر کشورهای جهان امشب (دوشنبه) دومین شب عید حنوکا، جشن آزادی و روشنایی را جشن می گیرند، آئین نخستین شب عید، طبق معمول هر سال، در کاخ سفید واشنگتن نیر برگزار گردید و پرزیدنت ترامپ همراه با همه اعضای خانواده خود و همچنین میهمانان بلندپایه یهودی، آئین عید را برگزار کردند.

روسای جمهوری ایالات متحده، به طور سنتی همیشه اعیاد عمده ادیان یکتا پرست را جشن می گیرند و مراسم آن در کاخ سفید برگزار می شود.

در آئین شب گذشته، یکی حاضران، حارِد کوشنر داماد یهودی خانواده ترامپ بود.

پرزیدنت ترامپ نخستین شمع شب عید را، همراه به برافروختن آن، به یهودیانی اختصاص داد که حدود پنج هفته پیش در کنیسایی در شهر پیتشبورگ در ایالات متحده با گلوله های یک نژاد پرست آمریکایی که از یهودیان نفرت داشت جان خود را از دست دادند. او در نیایش خود آرزو کرد که نور شمع های حنوکا، قلب همگان را شاد سازد و خانه های مردمان را روشنایی بخشد.

او گفت که به نام خود و همسرش خانم ملانیا، بهترین شادباش ها را نثار یهودیان و همه ملت های دنیا می کند.

2 دیدگاه‌

  1. عید حنوکا بر کلیمیان ویهودیان دنیا مخصوصا اسرائیل مبارک باد. ای کاش ملت بزرگ ایران نیزازتاریک وسیاهی همیشگی که جمهوری اسلامی برایشان ایجاد کرده به روشنایی ورستگاری با تغییر رژیم فاسد ودزد برسند وبرای همیشه دعاگوی جناب ترامپ وآقای ناتانیاهو باشند.

  2. جشن حنوکا بر همه ملت یهود در اقصا نقاط این کره یهوه صبایوت مبارک باد امید وارم همیشه شادی و برکات نیک اسمانی و زمینی از همه طرف و از غیب به طرف اسرائیل سرازیر باشد همچنین از برادر عزیز و محترم دونالد ترامپ و خانواده عزیز و محترم ایشان سپاسگذارم برکت بر ایشان باد تا ابد برکت و ثروت و قدرت بر اسرائیل و اسرائیلیان و اسرائیل منشان باد تا ابد

Comments are closed.