آئین یادبود بیست و هفتمین سال قتل دکتر شاپور بختیار، در پاریس

ییست و هفت سال از قتل وحشیانه دکتر شاپور بختیار و دسیتار وی سروش کتیبه می گذرد. حکومت ایران سالیان دراز مسؤولیت خود را در اجرای این جنایت تکذیب کرد، ولی برای رهایی قاتل از زندان فرانسه به تلاش های گسترده دست زد و هنگامی که آن جنایتکار به ایران بازگشت مورد استقبال گرم قرار گرفت و کار پردرآمدی به او سپرده شد.

برخی آشنایان به امور سیاسی ایران می گویند که سقوط دولت شاپور بختیار و تسلط گروه قشری مذهبی بر ایران، از جمله به علت آن بود که جبهه ملی ایران، این همرزم و هم پیمان خود را تنها گذاشت و با خمینی پیمان همکاری بست و هنوز هم برخی بازمانده های جبهه ملی،  همچنان مستقیم و غیرمستقیم از رژیم ایران و اقدامات آن جانبداری می کنند.

متن بیانیه ای را توسط “نهصت مقاومت ملی ایران” انتشار یافته به آگاهی کاربران می رسانیم و از همه گروه های سیاسی دیگر ایران، با هرنوع دیدگاهی که دارند، دعوت می کنیم بیانیه های خود را برای ما بفرستید و در حد امکان آن ها را بازتاب خواهیم داد

نهضت مقاومت ملی ایران 
بنیانگذار دکتر شاپور بختیار
National Movement of the Iranian Resistance
NAMIR

به مناسبت بیست‌ و‌هفتمین سالروز قتل دکتر شاپور بختیار و سروش کتیبه

بیست ‌و هفت سال پیش، در ششم اوت ۱۹۹۱، گماشتگان فرستاده شده از سوی دستگاه رهبری و حکومتی جمهوری اسلامی، دکتر شاپور بختیار، آخرین نخست‌ وزیر نظام مشروطه‌ ی ایران،  ادامه دهنده‌ ی ثابت قدم راه مصدق و اصولی ‌ترین و استوارترین مخالف نظام جمهوری اسلامی، بنیانگذار و رهبر نهضت مقاومت ملی ایران و دستیار وفادارش سروش کتیبه را کشتند.

بدین مناسبت، امسال نیز، به  دعوت نهضت مقاومت ملی ایران روز دوشنبه ۱۵ مردادماه ۱۳۹۷ برابر با ۶ اوت  ۲۰۱۸، اعضای خانواده، آشنایان، یاران، هواداران و دیگر هموطنان شاپور بختیار برای گرامی ‌داشت یاد او بر مزار وی و سروش کتیبه گرد خواهند ‌آمد.

نهضت مقاومت ملی ایران بدین‌ وسیله از کلیه ی هموطنان گرامی، ایرانیان دموکرات و خواهان ایرانی رهایی یافته از بند اسارت حاکمیت مذهبی، آزاد و مستقل، برای حضور در این مراسم دعوت می ‌نماید.

در این مراسم که از ساعت چهار (۴) تا پنج ‌و‌ سی دقیقه (۵:۳۰) بعد از ظهر برگذار می شود پس از سرود ای ایران و قرائت پیام ها، ابتدا یک سخنران میهمان و سپس یکی از اعضاء شورای نهضت مقاومت ملی ایران سخنان خود را به ‌سمع حاضران خواهند رساند. مراسم با پخش سرود نهضت مقاومت ملی ایران پایان می یابد.

ایران هرگز نخواهد مرد  ۹ تیرماه ۱۳۹۷ ۰ ژوئیه ۲۰۱۸

نهضت مقاومت ملی ایران

نشانی گورستان مون‌‌‌پارناس Cimetière de Montparnasse

 

یک دیدگاه

  1. دیکتاتوری نعلین بسیار خطرناکتر از دیکتاتوری چکمه است /این پیشگویی شادروان بختیار بود که صحت ان تجربه شد

Comments are closed.