آبان۹۸ داغ ننگی ابدی بر پیشانی روحانی و خامنه‌ای و صحنه جنگ گرگها

آبان۹۸ داغ ننگی ابدی بر پیشانی روحانی و خامنه‌ای و صحنه جنگ گرگها، منعکس کننده واقعیت قیام آبان ماه ۹۸ است که نقطه انفجار یک ملت ستم دیده برعلیه حکومت استبدادی ولی‌فقیه و حاکمان آخوندی ایران بود، نقطه عطفی کیفی در تداوم مقاومت سراسری ملت ایران بود که مجددا شعله  کشید.

هرچند که روحانی و خامنه‌ای سعی کردند با بی‌اعتنایی به این خیزش انقلابی و مردمی، حقیقت آنرا بپوشانند. اما چنین حقیقتی پوشاندنی نیست و هر چه زمان از آن می‌گذرد، جایگاه تاریخی آن هم بر مردم و هم بر ناظران بین‌المللی روشن وروشن‌تر می‌شود. اما اخیرا دوباره تبدیل به صحنه جنگ گرگها گردیده است.

حسام الدین آشنا با ماهنامه پویا و مغلطه‌گویی

حسام‌الدین آشنا مشاور آخوند روحانی که روز دوشنبه ۲۷مرداد با ماهنامه پویا گفتگو می‌کرد، در مورد وقایع آبان۹۸ و میزان کشتاری که انجام شده مورد سوال قرار گرفت، با وقاحت و بی‌شرمی بسیار که از رئیسش روحانی یاد گرفته است، به صراحت گفت: «‌تا آنجا که من می‌دانم ایشان تا امروز هم گزارش روشن قابل دفاعی از کشته‌شدگان آبان دریافت نکرده‌‌اند».

وی سپس بامغلطه کردن موضوع و بیان اینکه «‌نیروی انتظامی یک چیز می‌گوید، وزارت کشور چیز دیگری می‌گوید، وزارت بهداشت و درمان هم عدد دیگری را می‌گوید»، سعی کرد چنین وانمود کند که روحانی با این گفته‌های متفاوت وزارت بهداشت و وزارت کشور و نهایتا پزشکی قانونی، نتوانسته یک گزارش سرجمع و قابل تکیه بدست آورد.

این مشاور شریک جنایت، تصور می‌کند مردم آنقدر احمق هستند که نفهمند او با این گفته‌ها درصدد پنهان کردن چه چیزی است؟

نزدیک به یک‌سال و ۹ماه از واقعه آبان۹۸ گذشته است و روحانی هر روز و هر هفته با وزرای کشور، بهداری و بهزیستی خودش جلسه دارد و اگر اختلاف نظری در آمارهای آنهاست باید خودش جوابگو باشد که چرا بعد از این مدت هنوز نتوانسته از دو وزیرش گزارش درستی دریافت کند؟

انداختن مسئولیت بگردن باند رقیب

حسام‌الدین آشنا در ادامه صحبتش، برای آنکه مسئولیت پاسخ‌گویی در این زمینه را از دوش روحانی بردارد و به گردن باند رقیب بیندازد، از عدم پاسخگویی پزشک قانونی که زیر نظر قوه قضائیه است انتقاد می‌کند و می‌گوید: پزشکی قانونی نهادی است که باید گزارش دهد و پاسخگو باشد که نیست.

در نگاهی ساده به موضوع کشتار آبان۹۸، حسام‌الدین آشنا مطلع هست که رحمانی فضلی بعنوان وزارت کشور، تعداد کشته‌شدگان آبان را بین ۲۰۰ تا ۲۲۵ نفر اعلام کرد. بدنبال آن مجتبی ذوالنور نماینده مجلس هم گفت ۲۳۰نفر در آبان۹۸ کشته شده‌اند. آشنا می‌توانست بگوید که گزارشاتی که به روحانی رسیده همین اعداد است و گزارش دیگری نداریم. معنی این حرف هم آن بود که از نظر روحانی تعداد کشته‌های آبان بین ۲۲۵ الی ۲۳۰ نفر است.

سوال اینست که آشنا چرا همین ارقام اعلام شده خودشان را تکرار نمی‌کند تا به سوال خبرنگار جوابی رسمی داده باشد؟ چرا با پیش کشیدن پای پزشک قانونی و مسئولیت قوه‌ قضائیه، سعی می‌کند با باز کردن جبهه‌ای انتقادی به عملکرد قوه قضائیه بپردازد؟

علت جز این نیست که پرونده آبان۹۸ از نظر ملت ایران و از نظر خانواده جان‌باختگان بسته نشده. علت این است که خون آن شهدا هنوز می‌جوشد و در سطح جامعه خونخواهان خود را طلب می‌کند. علت آنست که بیش از ۱۵۰۰ کشته آبان و بیش از۱۲۰۰۰ زندانی دستگیر شده هنوز اسمی از آنها برده نشده و رژیم هم در این زمینه چیزی را به گردن نگرفته است.

وجه تمایز قتل‌عام سال۶۷ و کشتار آبان۹۸

با نگاهی به دو قتل‌عام سال۶۷ و آبان‌۹۸، تفاوت‌هایی بین آنهاست که قابل توجه هستند. در قتل‌عام سال۶۷ که بیش از ۳۰هزار تن از زندانیان سیاسی در زندانهای سراسر کشور به چوبه‌های‌دار سپرده شدند، این قتل عام بطور مخفیانه و کاملا پوشیده انجام شد. در آن جنایت اسامی بسیاری از آمران و عاملان آن هنوز پنهان مانده و در پروسه زمان نیز سعی کردند با نابود کردن محل گورهای جمعی، صورت مسئله را پاک نمایند.

اما در آبان۹۸ قتل‌عامی در کشور رخ داد که فرمانده این کشتار که خامنه‌ای بود، مشخص است. کلیه عاملان و دست‌اندرکاران آن هنوز در ارگانهای این رژیم مشغول کار هستند و بسیاری فیلم‌ها و اسناد مختلفی در این زمینه وجود دارد که سندی بر این جنایات و قابل پیگیری در دادگاه‌های صالحه هستند.

واقعیت انکار‌ناپذیر دیگر اینکه در قتل‌عام و جنایت سراسری آبان۹۸، همه باندها و همه دسته‌جات این رژیم دست در خون داشتند و هنوز هم دارند و همگی آنها از هر جناح و باندی، روزی باید پاسخگوی اعمال و جنایتهای خودشان خود باشند.

ترفندهای لو رفته آشنا

اما حال می‌بینیم که حسام‌الدین آشنا که مانند خود روحانی در این جنایات دست داشته، با، وقاحت و بی شرمی نکته‌ای را مطرح می‌کند که گویی قوه قضائیه باید در این زمینه پاسخگو باشد. وی بدنبال استفاده از همان ترفندی است که روحانی در مقطع انتخابات ریاست جمهوری، در برابر رئیسی جنایتکار قرار گرفت. روحانی در مبارزات انتخاباتیش در مقابل رئیسی، او را سردار قتل‌عام نامید و مزورانه سعی نمود وجه تمایز خودش را با رئیسی نشان دهد. که او سردار کشتار و قتل‌عام است و خودش نیست.

حال بار دیگر رژیم سراسر جنایت آخوندی در سراشیب تندی قرار گرفته که هر باندی سعی می‌کند با شیوه خاص خودش، بقای نظام را تضمین کند. در این وانفسا باند خامنه‌ای و رئیسی و قالیباف، سعی می‌کنند با هر ترفندی، نکرده‌ها و ضعف‌های روحانی و دولتش را آنتنی کنند. روحانی نیز با این ترفند کهنه‌شده می‌خواهد چهره خونریز قاتلان آن باند را پاسخگوی جنایت در آبان۹۸ بنمایاند.