آتش سوزی های زنجیره ای: آتش گرفتن لنج های صیادان بندر لنگه

تعداد لنج های  آتش گرفته صیادان بندرلنگه،به ۱۱ فروند رسید. علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران بیشتر هشدار داده بود که اگر لنج ها  بخواهند بدون نظارت ما فعالیت داشته باشند، خدمه شناورها را بیرون می‌کشیم و شناورهای آنان را با کل کالاهایشان در دریا آتش خواهیم زد.

فرمانداری بندرلنگه،  ابتدا آتش گرفتن هفت فروند لنج صیادی را  اعلام کرده بود  که پس از بررسی، این شمار به ۱۱فروند لنج و قایق افزایش یافت.

سرهنگ امین خسروی، فرمانده پایگاه دریابانی بندرلنگه نیز گفته است:  «چهار فروند از این لنج‌ها به صورت ۱۰۰ درصد، یک فروند ۹۰ درصد و سه فروند دیگر حدود ۶۰ درصد خسارت دیده اند».

 

فرمانده پایگاه دریابانی بندرلنگه ادعا کرده است که اتصال برق در یکی از شناورها و آشپزی خدمه  احتمال علت شروع آتش سوزی لنج ها بوده است.

این در حالی که مردم بومی منطقه به رسانه های اجتماعی اعلام کرده اند : بارها ما را تهدید کرده اند که بدون مجوز سپاه پاسداران حق ورود به دریا را ندارید.

شماری از آنان گفته اند: در هنگام آتش سوزی فرمانداری از نیروهای دریایی سپاه پاسداران برای اطفای حریق کمک خواست اما سپاه با وجودیکه در چند قدمی ما بودند به ما کمک نکرد.