آتش سوزی گسترده در اثر سقوط دکل برق، ۶۸ هکتار از جنگل های گیلان را به خاکستر مبدل کرد

  آتش‌سوزی در ۲۵ هکتار از جنگل‌های سیاهکل، هفت هکتار از اراضی و باغ‌های لاهیجان و ۱۰ هکتار در اراضی جنگلی دیماسرا در رودبار رخ داده است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان،‌ اعلام کرد: بیش از  ۶۸هکتار از جنگل‌های گیلان به علت آسیب‌دیدگی شبکه انتقال برق در اثر وزش تندباد و بادهای گرم در آتش سوخت .

محسن یوسف‌پور، افزود: «وزش باد گرم شدید تاکنون موجب آتش‌سوزی ۱۲ هکتار از اراضی روستاهای چملر و شونان‌رود آستارا، ۱۵ هکتار از روستاهای رودبار و ۵ هکتار از روستاهای اسبه‌سرا، پی‌سرا و سیاه جعفر تالش شده است.»

رضا اسلامی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان نیز گفت:  آتش‌سوزی در ۲۵ هکتار از جنگل‌های سیاهکل، هفت هکتار از اراضی و باغ‌های لاهیجان و ۱۰ هکتار در اراضی جنگلی دیماسرا در رودبار رخ داده است .

وی افزود:  این تندبادها موجب پارگی کابل‌های انتقال برق در برخی روستاهای این استان و قطع برق شده است.

سال گذشته نیز در دی‌ماه، وزش بادهای گرم حدود ۱۰ هکتار از جنگل‌های استان گیلان دچار آتش‌سوزی کرد. که به علت نبود امکانات و تجهیزات لازم برای مهار کردن این آتش سوزی بیش از ۱۰ هکتار از جنگل های این منطقه در آتش سوخت . گفته‌اند که هواشناسی قبلا این موضوع را پیش‌بینی کرده بود.

هم چنین روز گذشته (پنجشنبه )۵ دی ماه که همه مردم ایران سوگوار در چهلمین پاس داشت جانباختگان بودند سالن آمفی‌تئاتر هتل رامسر دچار آتش‌سوزی شدید شده و این سالن و سینمای آن به‌ طور کامل سوخته است.

برخی از کاربران نوشته اند:باز هم اتش سوزی های عمدی  و ساختگی رژیم در امفی تاتر هتل پارسیان رامسر برای منحرف کردن افکار عمومی از چهلم جانباختگان راه ازادی شروع شد.

آتش‌نشانی  رامسر گفته است : «پیشتر به مسئولان در خصوص سیم‌‌کشی‌های فرسوده ساختمان هتل هشدار داده است وبه‌رغم تذکر چندباره، مسئولان این هتل اهمیتی به تذکرات آتش‌نشانی نداده و از این مکان برای همایش‌های بیشتر از گنجایش هتل استفاده می‌کردند».

این آتش‌سوزی ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه صبح دیروز (پنجشنبه ) رخ داد و به گفته شاهدان عینی حجم آتش بسیار وسیع بوده و دود فضای شهر را فرا گرفت.

سالن آمفی‌تئاتر هتل جدید رامسر (هتل پارسیان) بیش از ۵۶۰ تن ظرفیت دارد.

هتل رامسر، زیر مجموعه‌ای از مجموعه هتل‌های پارسیان است که در شهر رامسر قرار دارد. این مجموعه شامل هتل قدیم رامسر و هتل جدید رامسر است. هتل قدیم رامسر در سال ۱۳۱۲ در دورهٔ رضاشاه پهلوی توسط مهندسان آلمانی به بهره‌برداری رسید.

هتل جدید رامسر در سال ۱۳۲۷ شمسی به دستور محمدرضا شاه پهلوی و با معماری به سبک کلاسیک، توسط مهندسان اروپایی در کنار هتل قدیم رامسر ساخته شد.

هتل تاریخی رامسر از معدود هتل‌هایی است که در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است. ساخت این هتل حدود سه سال طول کشیده و در ساخت این اثر تاریخی از آهن استفاده نشده و تمام مصالح آن از آجر، بتن و سیمان است.

یک دیدگاه

  1. این اتش سوزی را هم خود دژخیمانشان راه انداخته اند.
    اینها هر نوع بلایی را که بتوانند بر سر مردم بیاندازند برایش طرح ریزی میکنند و به انجام میرسانند تا اینکه مردم گوشه و کنار کشور را از مسیر براندازی منحرف کنند، چون در افکار کثیفشان این عقیده را دارند که از این ستون تا ان ستون فرج است!!!

Comments are closed.