آتش سوزی  گسترده در جنگل‌های حفاظت شده البرز مرکزی در کجور و زلزله در استان کهگیلویه و بویراحمد

کامبیز محسن‌سلطانی، رییس اداره حفاظت محیط زیست نوشهر، درباره این آتش‌سوزی در جنگل‌های البرز مرکزی گفت که آتش‌سوزی از صبح روز گذشته(چهارشنبه )در منطقه نهر رودبار مشرف به روستای بین و برکن در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی کجور آغاز شده است و نیروهای یگان حفاظت از محیط زیست نوشهر برای مهار آن اعزام شده‌اند.

وی در ادامه  افزود که به‌دلیل وزش باد گرم در منطقه، حجم آتش‌سوزی گسترده شده و در حال حاضر علاوه بر نیروهای یگان حفاظت محیط زیست نوشهر، یگان حفاظت منابع طبیعی و همچنین نیروهای مردمی نیز برای مهار حریق در منطقه تلاش می‌کنند.

محسن‌سلطانی همچنین گفت که شیب منطقه‌ای که دچار آتش‌سوزی شده زیاد و منطقه پوشیده از برگ درختان است و با توجه به صعب‌العبور بودن منطقه آتش‌سوزی و وزش باد شدید، مهار آتش بسیار سخت است.

رئیس حفاظت محیط زیست نوشهر در ادامه افزود: همزمان آتش‌سوزی در جنگل‌های روستای  پارت کلا در بخش دودانگه ساری نیز شروع شده بود که با تلاش ماموران یگان حفاظت محیط زیست ساری و نیروهای منابع طبیعی، مهار شده است.

در ادامه این خبر آمده است که در پی وقوع زلزله‌ای به بزرگی ۵/۶ درسی‌سخت استان کهگیلویه و بویراحمد، شماری از خانه‌ها در این شهر تخریب شدند.

علی فرد، شهردار سی‌سخت در این باره گفته است  که زلزله خسارت مالی زیادی به اماکن اداری و منازل مردم وارد کرده است.

همزمان منصور شیشه‌فروش، مدیرکل بحران استانداری اصفهان، نیز گفت: زلزله به تعدادی از منازل در جنوب استان اصفهان و شهرستان سمیرم از جمله منطقه پادنا و شهر “کمه” خسارت وارد کرده است.