آخرین آمار درباره شیوع ویروس کرونا: ۱۲۴ نفر قربانی شدند و بیش از هزار تن به ویروس مبتلا گردیده اند

آمار مبتلایان  به کرونا در ایران به  ۴۷۴۷ تن و قربانیان به ۱۲۴ تن رسید. سخنگوی وزارت بهداشت حکومت با اعلام این خبر گفت: با بررسی‌های انجام شده از میان افراد مشکوک، تا کنون ابتلای تعدادی از افراد از نظر ابتلا به ویروس کرونا بر اساس شواهد آزمایشگاهی، قطعی گزارش شده و بر اساس آخرین نتایج آزمایش‌ها، ابتلای ۱۲۳۴ مورد جدید از ظهر گذشته تا امروز قطعی شده است که رکورد محسوب می‌شود!

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه گفت:  بالاترین شمار ابتلا به ویروس کرونا در کشور متعلق به استان تهران با ۱۴۱۳ مورد است.

دو استان شمالی ایران برای جلوگیری از گسترش بیشتر ویروس کرونا  قرنطینه شدند .استانداران گیلان و مازندران اعلام کردند : ورود مسافران نوروزی به گیلان و مازندران ممنوع است . حسن روحانی در ابتدای شیوع این بیماری کرونا در ایران گفته بود: هیچ شهر و محله ای در کشور به دلیل اشاعۀ ویروس کرونا قرنطینه نخواهد شد. ما قرنطینۀ محله و شهر نداریم.آنچه “هست” قرنطینۀ فرد است.”

ارسلان زارع،  استاندار گیلان از ممنوعیت ورود مسافران نوروزی به این استان خبر داده و گفت: غربالگری در ورودی و خروجی گیلان با توجه به شرایط فعلی استان تشدید می‌شود و افرادی که مجبور به سفر هستند نیز اگر دارای علائم مشکوک به کرونا باشند قطعاً ۲ هفته قرنطینه می‌شوند.

در شبکه های اجتماعی امده است که پس از شیوع کرونا در قم شماری از مسئولان و آخوندهای ارشد حکومت گیلان را برای اقامت خود انتخاب کرده اند که همین امر موجب گسترش بیماری در این استان شده است .در این گزارش آمده است که مردم این استان به شدت با کمبود مواد ضد عفونی و بیمارستان برای قرنطینه و هم چگونگی دفن قربانیان خود روبرو هستند.

غلامعلی جعفرزاده نماینده رشت  پیشتر در انتقاد شدید از پنهان کاری مسئولان در اعلام شمار واقعی قربانیان بیماری کرونا گفته است آمار رسمی بیشتر شبیه شوخی است. وضع در گیلان بسیار وخیم است. در رشت حتی راهروی بیمارستان‌ها پر از مبتلایان به کروناست.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در نظام پزشکی گیلان اعلام کرد تعدادی از پزشکان این استان به خاطر ابتلا به کرونا بستری شده‌اند. او آمار دقیقی از تعداد این افراد نداد.

در شبکه های اجتماعی فایل صوتی از جلسه پزشکان بیمارستان رازی رشت؛منتشر شده که در آن گفته می شود حکومت سعی دارد همه چیز را عادی جلوه دهد .پزشکان در این فایل صوتی می گویند:  تعارف نداریم. تنها دیروز صبح در بیمارستان رازی رشت ۲۸ بیمار مبتلا به کرونا فوت کردند

در این گزارش صوتی گفته شده که در بیمارستان رازی روزانه ۲۵ بیمار بستری می‌شوند و ۱۱ بخش بیمارستان (از ۱۲ بخش) از بیماران کرونایی پر شده است و حدود ۱۷۰ بیمار بستری هستند.همچنین در بیمارستان تامین اجتماعی رشت حدود ۱۳۰ بیمار مشکوک به کرونا بستری است و هر بیمارستان خصوصی رشت حدود ۴۰ بیمار مشکوک به کرونا بستری دارند

در سطح رشت حدود ۳۰۰ بیمار مشکوک به کرونا بستری است. براساس آمار چند روز قبل، در سطح استان گیلان حدود هزار بستری مشکوک داشتیم.

هنوز مسئولان استان گیلان به این فایل صوتی واکنشی نشان نداده اند اما قرنطینه کردن این استان تایید بر امار ارایه شده از سوی انجمن پزشکان این استان  است.

محمود رضوانی جانشین معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، نیز در این باره گفت : وضعیت شیوع ویروس کرونا در این استان « بحران نیست، جنگ است.»همزمان استانداری مازندران نیز  اعلام کرد، تمامی مسیرهای ورودی به این استان بر روی مسافران و افراد غیربومی بسته شده است.

عباس مهدوی می‌گوید: در حال حاضر نیروی های انتظامی و پلیس در ورودی های جاده کندوان، هراز و فیروزکوه مستقر شده است تا از ورود مسافران جلوگیری شود.

وی افزود: قرنطینه در این استان شهر به شهر صورت گرفته و تنها  خودروهای حامل سوخت و مواد غذایی اجازه ورود از مبادی این استان را خواهند داشت.

مقام های بهداشتی مازندران نیز پیشتر  اعلام کردند آمار قطعی بیماران مبتلا به ویروس کرونا در این استان نسبت به روزگذشته رشدی حدود ۵۰ درصدی داشته است.

وزارت بهداشت حکومت پیشتر اعلام کرده بود که تاکنون  بیش از ۳۳۳ نفر در گیلان، و ۱۲۱ نفر در مازندران، به این ویروس مبتلا شده‌اند.”

محمدرضا نجفی نماینده  مجلس نیز در نامه‌ای به رئیس‌جمهور، رئیس مجلس و وزیر بهداشت، با تاکید بر اینکه “تجربه عدم قرنطینه شهر قم آثار مهیبی بر جای گذاشته است”، خواستار قرنطینه پایتخت با توجه به گستره ابتلا و تعطیلات پیش رو شد و هشدار داد در صورت مسامحه، وقوع عواقب جبران‌ناپذیر دور از ذهن نیست.

ابوالفضل حسن بیگی، نماینده مجلس نیز گفت: قرنطینه تهران یک امر واجب است تا قبل از اینکه دیر شود باید اقدام کرد.

پس از تعطیلی مدارس و دانشگاه ها و متوجه شدن جدی بودن این بیماری از سوی مسئولان حکومت ایران نماز جمعه های سراسر ایران نیز تعطیل شد.اما هنوز برای قشر متوسط ، کارمندان بدون پست و مقام و کارگران اعلام تعطیلی در کشور نشده است.

وزارت فرهنگ و هنر حکومت نیز با انتشار سومین اطلاعیه خود اعلام کرد  تمام مراکز فرهنگی و هنری به علت شیوع کرونا تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند