آخرین آمار دولتی درباره ابعاد شیوع ویروس کورونا: ۳۵۴ تن جان باخته و بیش از نه هزار نفر مبتلا

وزارت بهداشت در حکومت اسلامی اعلام کرد که تا بامداد امروز شمار مبتلایان به ویروس کورونا به ۹۰۰۰ تنرسیده  و ۳۵۴ تن نیز در اثر ابتلا به بیماری، جان خود را از دست داده اند.

ولی امروز نیز همانند همه روزهای پیش، منابع غیر دولتی گفتند که شمار واقعی جان باختگان و مبتلا شدگان، بسیار بالاتر از ارقام رسمی است و حکومت همچنان به پنهانکاری ادامه می دهد و می ترسد که ابعاد واقعی و بسیار نگران کننده این فاجعه را به آگاهی مردم برساند.

سخنگوی وزارت بهداشت با ارائه آمار رسمی، همچنین گفت:  طی ۲۴ ساعت اخیر آمار کورونا به بالاترین میزان خود رسیده و رکورد زده است.

دکتر کیانوش جهانپور، گفت: با بررسی‌های انجام شده از میان افراد مشکوک، تا کنون ابتلای تعدادی از افراد از نظر ابتلا به ویروس کورونا  بر اساس شواهد آزمایشگاهی، قطعی گزارش شده و بر اساس آخرین نتایج آزمایش‌ها، ابتلای ۹۵۸ مورد جدید از ظهر گذشته تا امروز قطعی شده است.

وی افزود:  تا به امروز (چهارشنبه)  ۲۹۵۹ تن بهبود یافته‌اند.

بر اساس رسانه های داخلی حکومت  گزارش‌ها نشان می‌دهد دست‌کم ۵۷ نفر از مقام‌ها و شخصیت‌های حکومتی نیز در اثر این بیماری یا در قرنطینه و تحت درمان قرار گرفته، یا جان خود را از دست داده‌اند. دراین آمار  مقام‌ها و وابستگان حکومتی نام‌هایی از روحانیون، مدیران دولت،‌‌ دیپلمات‌ها،‌ نمایندگان مجلس، فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولان شهرداری به چشم می‌خورد.

در این گزارش آمده است که آخوند نعمت الله حسینی کهلایی روحانی مطرح زنجان  و شاگرد آیت الله بروجردی و امام موسی صدر، و همچنین محمد علوی تبار از نزدیکان رهبر ایران و نماینده پیشین مجلس که از شاگردان روح الله خمینی نیز بوده  بر اثر ابتلا به کرونا درگذشتند.

هم چنین پاسدار رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران  نیز در ارتباط با قربانیان کورونا خبرداد که تاکنون ۵ نفر از پاسداران  و تعدادی از نیروهای بسیجی در متن عملیات خدمت‌رسانی به سلامت جامعه جان باختند و تعداد دیگری از پاسداران و بسیجیان و طلاب نیز تحت مراقبت و درمان هستند.

وی از تعداد بسیجیان کشته شده نامی نبرد

این در حالی است که پیشتر مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران طی یک نظرسنجی اعلام کرده بود که ۷۶ درصد مردم تهران اظهار کرده‌اند که عدالت میان مردم و مسئولان در دریافت خدمات بهداشتی رعایت نشده است.