آخرین آمار دولتی در ایران: ۶۱۲ تن جانباخته و بیش از دوازده هزار تن مبتلا به ویروس کورونا در سراسر کشور

 

در صدر فهرست آمار شهرهای مبتلایان به کورونا، تهران با  ۳۴۷ تن در بالای این جدول و استان بوشهر با ۷ تن در پایین ترین این امار شناسایی شده‌اند

آمار جان باختگان ویروس کورونا در ایران به ۶۱۱ تن رسید.سخنگوی وزارت بهداشت حکومت خبرداد : آمار مبتلایان ویروس کورونا  به ۱۲ هزار و ۷۲۹ تن رسید و ۱۳۶۵ مورد جدید نیز کشف شد . این در حالی است که روند مرگ مبتلایان هنوز صعودی است، به گونه‌ای که ایران طی روز‌های اخیر مدام رکورد مرگ کورونا را در کشورش می‌شکند!

در صدر فهرست آمار شهرهای مبتلایان به کورونا، تهران با  ۳۴۷ تن در بالای این جدول و استان بوشهر با ۷ تن در پایین ترین این امار شناسایی شده‌اند.

پاسدار ابوالفضل شکارچی سخنگوی ارشد نیروهای مسلح تهدید کرد: چنانچه مردم به قطع این زنجیره انتقال کورونا کمک نکنند از نیروهای نظامی و انتظامی با تدابیر کامل حفاظتی استفاده خواهیم کرد.

در پی فرمان علی خامنه ای  به سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، جلسه این قرارگاه با عنوان قرارگاه بهداشتی درمانی امام رضا با حضور فرماندهان سازمان نیروهای مسلح و معاونین ستادکل برگزارشد و مقرر شد تا اقدامات لازم را جلوگیری از کورونا به عمل آورند.

پاسدار شکارچی افزود: مردم باید مشارکت کنند و در این زمینه اگر مشارکتی صورت نگیرد با خاطیان این امر برخوردی نظامی و جدی خواهد شد .وی گفت: در حوزه تامین نیروی انسانی متخصص و خدماتی برای کمک به وزارت بهداشت و درمان نیز قرار شد نیروهای مسلح از ظرفیت خودشان و بسیج به وزارت بهداشت کمک کنند.

با افزایش شمار جان باختگان و مبتلایان کورونا در ایران،گزارش شده که دکتر اسماعیل یزدی، برادر بزرگتر دکتر ابراهیم یزدی (دبیرکل سابق نهضت آزادی ایران) پس از ابتلا به بیماری کورونا درگذشت.

اسماعیل یزدی،  پزشک معالج محمد مصدق، صاحب امتیاز روزنامه میزان، واز بنیانگذاران بیمارستان پارس، عضو فرهنگستان علوم پزشکی، عضو شورای واژه‌گزینی فرهنگستان زبان و ادب فارسی و کمیسیون پزشکی شورای پژوهش‌های کشور و پزشک حاذقی در جراحی فک و سرطان بود.وی  دوران تخصصی خود را در دانشگاه تافت آمریکا گذرانده بود.

همچنین ناهید نوشاد، چهارمین پرستار گیلانی بر اثر کورونا جان باخت وی  بازنشسته مرکز آموزش درمانی رازی بود که داوطلبانه برای یاری رسانی و رسیدگی به بیماران به کار بازگشته بود.

پیش از این نرجس خانعلی‌زاده،  غلامرضا وثوق و علی شیخ‌مرادی سه پرستار دیگر استان گیلان در راه مداوای بیماران مبتلا به کورونا، خود بیمار شدند و جان سپردند.

‏نماینده تام‌الاختیار وزارت بهداشت در گیلان امروز(شنبه) گفت:شاهد رشد مراجعه به بیمارستان‌های ‎گیلان در دو روز اخیر بوده‌ایم و اگر همکاری قاطع مردم در خودمراقبتی، ‎قرنطینه خانگی و کنترل ویروس ‎کورونا تداوم نداشته باشد، متاسفانه بحران عظیمی را در آینده شاهد خواهیم بود.

رادیو پیام اسرائیل درگذشت این پرستار فداکار و همه پزشکان و پرستارانی که در طول روزهای گذشته جان خود را فدا کردند تسلیت می‌گوید و با خانواده های آنان ابراز همدردی می کند.

 

همچنین در بین مبتلایان به کورونا خبر رسید که عباسعلی کریمی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران، و خانم  دکتر مینو محرز رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز بر اثر ابتلا به کورونا قرنطینه شدند.

گفته شده که  خانم محرز که از پزشکان خوش‌نام ایرانی بود در مسئله کرونا مواضع سیاسی گرفت و انتقادهای بسیاری برانگیخت. او در ۵ اسفند گفته بود که قم را باید قرنطینه کرد ولی در ۸ اسفند نظر خود را کاملا عوض کرد و گفت قرنطینه برای عهد بوق است!