آخرین آمار رسمی در ایران: ۴۷۷۷ مرده و بیش از۷۶ هزار نفر مبتلا شده اند. ولی معاون وزارت بهداشت، ده برابر دانست

حکومت ایران هم چنان به  احضار، تهدید و برکناری پزشکانی که درباره آمار کورونا اطلاع رسانی می کنند ادامه می دهد

سخنگوی وزارت بهداشت ایران در آخرین آماری که پیش از ظهر امروز انتشار داد، اعلام داشت که شمار مبتلایان به کورونا در کشور به حدود ۷۶ هزار نفر رسیده است. او از جمله گفت  که در شبانه روز گذشته۹۴ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اندو تا ظهر امروز آمار جان باختگان به ۴۷۷۷ تن رسیده است. به گفتۀ او: تعداد مبتلایان کورونا به ۷۶ هزار و ۳۸۹ تن رسید که از این تعداد ۱۵۱۲ تن جدید بود.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، در مجموع تاکنون تعداد  ۴۹۳۳۳ تن از بیماران، شفا یافته و به خانه برگشته اند.

حکومت ایران هم چنان به  احضار، تهدید و برکناری پزشکانی که درباره آمار کورونا اطلاع رسانی می کنند ادامه می دهد.

دکتر رحیم یوسف پور، متخصص داخلی در شهر سقز به دلیل اطلاع رسانی درباره میزان مبتلایان و جانباختگان ویروس کورونا در شهر سقز در استان کردستان به نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی متهم و بعد از احضار به شعبه سوم بازپرسی دادگاه انقلاب سقز با قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی آزاد شده است.

قدرت اخوان اکبری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و اسماعیل فرزانه، رئیس بیمارستان امام خمینی اردبیل و همچنین دکتر مجتبی احمدزاده قمی، معاون دانشگاه علوم پزشکی قم نیز به دلیل انتشار آمار واقعی کورونا برکنار شدند.

در گزارش دیگری نیز آمده که مقام‌های دولت روحانی  نسبت به اخراج پرستاران از بیمارستان های خصوصی اقدامی نکرده و بی اعتنا شده اند. اخراج پرستاران و عدم حمایت مالی و حقوقی دستگاه‌های دولتی از آن‌ها در شرایطی است که طی هفته‌های گذشته گزارش‌ها حاکی از ابتلا فوت  ده‌ها نفر از اعضای کادر درمانی در تهران و استان‌ها در اثر کرونا بوده است.

شرایط استاندارد جهانی حاکی از نیاز به دست‌کم دو نفر پرستار به ازای هر تخت بیمارستانی است، اما این میزان در ایران کمتر از یک نفر اعلام شده است.

علیرغم توصیه خانه نشینی، آمار رسمی نشان می دهد که حرکت خودروها در جاده های بین شهری افزایش یافته است

مقامات حکومتی در تهران تایید می کنند که پس از دستور روحانی درباره رفع محدودیت سفرهای بین شهری، رفت و آمد وسائط نقلیه بین شهرها افزایش یافته است.

سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ایران از افزایش ۳.۳ درصدی تردد در محورهای برون‌شهری کشور طی روزهای اخیر خبر داده و گفت: اکنون به‌استثنای محورهای مسدود و ممنوع،‌ مابقی جاده‌های مواصلاتی کشور باز و تردد در آن‌ها به روال عادی در جریان است.