آخرین آمار کرونا در ایران: از ظهر روز گذشته تاکنون،  ۲۲۹ تن جان باختند و ۲۶۲۵ تن مبتلا شدند

آخرین آمار کرونا در ایران که رکورد تازه ای  از میزان مرگ‌ومیر را نشان می‌دهد:  از ظهر روز گذشته تاکنون،  ۲۲۹ تن جان باختند و ۲۶۲۵ تن مبتلا شدند

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد:  « از ۲۴ ساعت گذشته تاکنون (سه شنبه)  ۲۲۹ تن از مبتلایان جان دادند،  که ۱۲  تن از روز قبل بیشتر است و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به  ۱۴ هزار و ۶۳۴ تن رسیده است».

سیما لاری گفت: «از شبانه روز گذشته تا کنون  ۲۶۵۲ تن دیگر به کرونا مبتلا شدند که حدود ۲۳۸ تن از روز قبل بیشتر است و در مجموع به   ۲۷۸ هزار و ۸۲۷ تن رسیده است».

سیما لاری افزود:  تاکنون ۳۵۸۹ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و هر لحظه حالشان بدتر می شود.

او افزود: استان‌های مازندران، فارس، آذربایجان‌های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های تهران، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و کهگیلویه و بویراحمد همچنان  در وضعیت هشدار قرار دارند.

علیرضا زالی سرپرست ستاد مقابله با کورونا در تهران، نیز در خصوص تأثیر مداخلات اعمال‌شده در میزان ابتلا به این ویروس  گفت:  درصد کاهش یا افزایش بیماری‌ها پس از انجام مداخلات، قریب به ۵ هفته زمان می‌برد. وی آمار بیماران بستری در بخش‌های عادی مراکز درمانی استان تهران را ۶۵۰ نفر و تعداد بیماران بستری در بخش‌های ویژه را ۱۲۳ نفر اعلام کرد و گفت: «این آمار نسبت به روزگذشته افزایش بالایی  داشته است».

او گفت: از روز آدینه  تا کنون، شاهد افزایش بار مراجعین بوده‌ایم و هنوز تغییری در زمینه بازگشت روند کاهشی مشاهده نشده است.

در ادامه این خبر آمده است که یک هزار کادر درمانی در مازندران به کورونا مبتلا شده اند

دکتر سیمین بابایی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که تاکنون یک هزار نفر از کادر درمانی – بهداشتی و دیگر کارکنان خط مقدم در زیر مجموعه این دانشگاه به کورونا  مبتلا شده‌اند.

خانم بابایی افزود:  “خروج برخی از این نیروها از گردونه خدمت رسانی به بیماران، درگیری سایر نیروهای خط مقدم مقابله با ویروس کرونا  را در پیک دوم بیشتر  کرده است”.

علی اکبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز روند افزایشی مرگ براثر ابتلا به کورونا در استان فارس را بسیار هشداردهنده ارزیابی کرد و گفت: «شمار جان باختگان ناشی از این بیماری در فارس تاکنون به ۳۵۰ نفر رسیده است».

او  افزود: «طی ۴۸ ساعت گذشته، متاسفانه ۳۱ نفر از شهروندان فارس، مقابل این بیماری خطرناک تسلیم شده و فوت کرده‌اند که ۱۵ نفر از آنها مربوط به ۲۴ ساعت اخیر بوده است».

رئیس مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت نیز گفت: «کادر درمان به شدت خسته و فرسوده شده است و کشش کادر درمان بسیار کاهش یافته است. درصد زیادی از کادر درمان و پرسنل از آنجایی که به شدت درگیر بیماران سخت و شدید هستند، به کرونا مبتلا شدند و هر یک از این پرسنل به مدت دو هفته از سیستم خارج می‌شوند».

وی در ادامه گفت:  تاکنون ۱۰ تا ۱۲هزار نفر در کادر درمانی کشور به کرونا مبتلا شده‌اند و این وضعیت همچنان ادامه دارد، که این موضوع برای سیستم درمانی دردسر ایجاد کرده است.