آخرین آمار کرونا در ایران:  از ظهر روز گذشته تا امروز (آدینه)  ۱۱۲ تن جان باختند و  ۲۲۰۶ تن دیگر مبتلا شدند

سخنگوی  وزارت بهداشت اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تاکنون  ۱۱۲ تن از مبتلایان جان دادند، که ۲۷ تن در مقایسه با روز قبل افزایش  نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۲۰ هزار و ۳۷۶ تن رسیده است».

سیما لاری گفت:  در شبانه روز گذشته تاکنون « ۲۲۰۶ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۷۳  تن  از روز قبل بیشتر است و در مجموع به ۳۵۴ هزار و ۷۶۴ تن رسیده است».

لاری افزود:  ۳۷۹۴ تن از بیماران حالشان بسیار وخیم است.

او گفت: استان‌های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند

استاندار تهران: هزار و ۱۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی پایتخت بستری هستند

انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران گفت: یک هزار و ۱۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه و ۲۳۰ بیمار اینتوبه در بیمارستان‌های تهران بستری هستند.

استاندار فاش کرد که در دوم و سوم مرداد در استان تهران با اوج بستری شدگان مبتلا به بیماری کرونا در بیمارستان مواجه بودیم و حدود ۴۵۰۰ نفر در آن زمان در بیمارستانهای استان تهران به دلیل ابتلا به بیماری کرونا بستری شده بودند که این تعداد اکنون به حدود ۳ هزار و ۳۰۰ نفر کاهش یافته است.

استاندار تهران افزود: در تهران ۳۲۰۰ الی ۳۳۰۰ نفر در بیمارستان‌ها به دلیل ابتلا به بیماری کرونا بستری هستند.

محسن بندپی گفت:  شرایط تهران همچنان شکننده است و به دلیل وضعیت شکننده در تهران همچنان نگرانی در خصوص وضعیت ناپایدار تهران وجود دارد.