آخرین آمار کرونا در ایران:  ۱۱۱ تن دیگر جان باختند

سیما لاری ، سخنگوی وزارت بهداشت  اعلام کرد : در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۱ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ وآمار جان باختگان به ۸۲ هزار و ۹۶۵ تن رسید.

خانم لاری افزود: در شبانه روز گذشته، بیش از ۸ هزار تن دیگر مبتلا شدند و مجموع آمار مبتلایان به ۳ میلیون و ۹۵ هزار و ۱۳۵ تن رسید.

او در ادامه افزود:  حال ۳۲۷۹ تن از مبتلایان  وخیم است.

انتشار این ارقام در حالی صورت می‌گیرد که درستی آمار دولتی کرونا در حکومت ایران از سوی منابع مستقل مورد تردید جدی قرار دارد.

همچنین سعید نمکی، وزیر بهداشت، در نامه‌ای به علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، خواستار توقف فوری پروازها بین تهران و مسکو شد.

او در این نامه با اشاره به گزارش‌ها درباره شیوع کرونا در روسیه، خواستار تصمیم‌گیری فوری در این ستاد شد.

در روزهای اخیر موج جدید شیوع گونه‌های جهش‌یافته کرونا در روسیه، به ویژه شهر مسکو، نگرانی مقام‌های روس از جمله شهردار مسکو را برانگیخته است.

در همین راستا،  محمد حسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، امروز (یکشنبه) به خبرگزاری دولتی  ایرنا گفت مصوبه‌ای درباره لغو یا توقف پرواز به کشور روسیه ابلاغ نشده است.

از ابتدای شیوع کرونا در جهان، عدم تصمیم‌گیری به موقع مقام‌های جمهوری اسلامی در زمینه لغو پروازها به کانون‌های شیوع کرونا به ویژه در چین، موجب انتقادهای فراوان شده است.

اکنون نیز به گزارش ایرنا، پروازها به هند نیز، با وجود شیوع گونه جهش‌یافته کرونا در این کشور، همچنان انجام می‌شود.