آخرین آمار کرونا در ایران: ۱۳۷ تن جان باختند

سخنگوی وزارت بهداشت حکومت ایران اعلام کرد : از روز گذشته تاکنون  ۱۳۷ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ و مجموع  جان باختگان به ۸۴ هزار و ۲۶۴ تن رسیده است .

سیما لاری افزود: در ۲۴ ساعت اخیر، بیش از ۱۱ هزار تن مبتلا شدند و مجموع آمار مبتلایان به ۳ میلیون و ۲۰۴ هزار و ۵۵۷ تن رسید.

او در ادامه گفت:  ۳۱۸۳ تن از بیماران در وضعیت بسیار وخیم  قرار دارند .

در ادامه این خبر علیرضا ناجی، رئیس موسسه تحقیقات ویروس شناسی، نیز نسبت به فراگیری ویروس جهش یافته دلتا در تهران و اوج گیری موج پنجم کرونا با این گونه هشدار داد.

او با اشاره به گسترش ویروس دلتا از جنوب کشور به‌سمت مرکز ، گفت که این گونه جهش‌یافته ویروس کرونا در حال تبدیل شدن به سویه غالب در کشور است و پایش‌های ژنومیک نشان از این دارد که ویروس دلتا با قدرت سرایت‌پذیری بالا تهران و دیگر استان‌ها را درگیر خود می‌کند.

رئیس موسسه تحقیقات ویروس شناسی هشدار داد که چنانچه اقدامات فوری انجام ندهیم به‌زودی با گونه دلتای ویروس کرونا در سراسر کشور مواجه خواهیم شد که علاوه بر انتقال شدیدتر، نسبت به واکسن مقاومت دارد.

او دوباره تاکید کرد:   گسترش ویروس دلتای کرونا، گونه جهش‌یافته و شناسایی شده در هند، آن هم در حالی که پوشش واکسیناسیون در کشور بالا نیست، می‌تواند به وضعیت خطرناکی در روزهای آینده منجر شود.