آخرین آمار کورونا در ایران:«در ۲۴ ساعت گذشته،   ۱۵۴ تن جان دادند و ۲۵۶۶ نفر مبتلا شدند»

سخنگوی وزارت بهداشت خبرداد : از روز گذشته تاکنون (آدینه )  ۱۵۴ تن از مبتلایان جان دادند، که ۶ تن از روز قبل بیشتر است و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۱۱ هزار و ۲۶۰ تن رسیده است.

سیما لاری گفت: در شبانه روز گذشته، ۲۵۶۶ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۸۶ تن از روز قبل بیشتر است و در مجموع به ۲۳۵ هزار و ۴۲۹ تن  رسید.

او افزود:  حال ۳۱۲۳ نفر از بیماران بسیار وخیم است و در شرایط بحرانی بسر می برند.

خانم لاری ادعا کرد که  استان‌های خوزستان، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند تهران، فارس، مازندران، همدان، زنجان، سیستان و بلوچستان و البرز در وضعیت هشدار قرار گرفته اند.

این در حالی که وضعیت استان های تهران ، سیستان و بلوچستان، زنجان و فارس و البرز قرمز اعلام شده است.

علیرضا زالی سرپرست  ستاد مقابله با کرونا در پایتخت روز گذشته ، گفته بود که تهران از مرحله هشدار گذشته است و در آستانه وضعیت قرمز است.

زالی با اشاره به افزایش ۸ درصدی مبتلایان و کمبود تخت برای آنان افزود:  آمار مبتلایان بالا رفته است  ،با ارسال نامه ای به ستاد کورونا خواستار اعمال محدودیت‌های جدید سختگیرانه در استان تهران شده ایم .

پس از همه گیری دوباره کورونا در ایران، روحانی دستور داد  محدودیت‌های جدید هوشمند در مناطق با وضعیت هشدار یا قرمز کرونا را افزایش دهند.

حسن روحانی، افزود: اعمال محدودیت‌های جدید در مناطق با وضعیت هشدار یا قرمز طبق برآوردهای دقیق و کاملا هوشمند خواهد بود، وزارت‌خانه‌ها باید برنامه جامع سازگاری با کرونا را برای تصویب در ستاد ملی ارائه کنند.

استانداری بوشهر نیز  اعلام کرده در سه شهر استان؛ بوشهر، گناوه و کنگان که وضعیت  قرمز است و  محدودیت‌های اجتماعی دوباره برقرار خواهد شد.

مقامات ارشد دانشگاه علوم پزشکی سیستان و بلوچستان نیز وضعیت استان را قرمز اعلام کرده اند و خواستار قرنطینه کامل این استان شده اند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز وضعیت این استان را بالاتر از قرمز اعلام کرده است ، اما  پایگاه های بسیج و انجمن های مذهبی در این شهر، با پخش شیرینی و نوشیدنی در بین مردم بدون رعایت دستورالعمل های بهداشتی  اقدام به برپایی مراسم  جشن، برای ولادت امام هشتم کرده اند.

شماری از کاربران در این باره نوشته اند: بوضوح کورونا را در بین مردم گسترش می دهند و هیچکس هم نیست که جلوی انها را بگیرد.

گزارش شده است که در این شهر حرم باز است،تمام ورودی های مشهد باز است،و مغازه ها وپاساژها فعالیت دارند و مترو و اتوبوسرانی نیز کاملا عادی است.