آخرین آمار کورونا در ایران : آمار مبتلایان از ۴۴۹ هزار تن گذشت

وزارت بهداشت خبر داد :  از ظهر روز گذشته تا امروز، (دوشنبه)   ۱۹۰ تن جان باختند و ۳۵۱۲ تن دیگر مبتلا شدند

سیما لاری گفت : « در شبانه روز گذشته تاکنون  ۱۹۰ تن از مبتلایان جان دادند، که ۵ تن در مقایسه با روز قبل افزایش نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به  ۲۵ هزار و ۷۷۹ تن رسیده  است».

خانم لاری افزود:  « در۲۴ ساعت گذشته تاکنون ۳۵۱۲  تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود  ۱۵۰ تن  از روز قبل بیشتر شده است و در مجموع به ۴۴۹ هزار و ۹۶۰ تن رسیده است».

او گفت: ۴۰۶۸ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

لاری در ادامه افزود:  ۲۷ استان در وضعیت قرمز و ۴ استان در وضعیت هشدار قرار دارند.

در ادامه این خبر معاون وزیر بهداشت نیز اعلام کرد: تا کنون ۱۰ هزار دانش‌آموز کورونا گرفته‌اند

ایرج حریرچی، معاون وزارت بهداشت، اعلام کرد: تعداد شهرستان‌ها با وضعیت قرمز کرونایی ۵۰ درصد افزایش یافته و وضعیت هر روز سخت‌تر می‌شود.

او در ادامه گزارش داد از زمان ورود کورونا به ایران تاکنون بیش از ۱۰ هزار دانش‌آموز به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده‌اند.

معاون وزیر بهداشت گفت: بسیاری، به خصوص در هفته‌های اول اوج‌‌گیری شیوع کرونا گمان می‌بردند که کودکان و نوجوانان به کرونا مبتلا نمی‌شوند و در موارد نادر ابتلا هم احتمال مرگ آن در ارتباط با کووید۱۹ تقریبا صفر است.

ایرج حریرچی در ادامه افزود:  از میان دانش‌آموزان مبتلا به کورونا در ایران بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند و ابتلای اکثر آنها در ارتباط‌های اجتماعی و خانوادگی و خارج از مدرسه رخ داده است.

او هشدار داد که  با توجه به روند رو به کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در هفته‌های گذشته، انتظار می‌رود ایران در روزهای آینده با وضعیت دشوارتری روبرو باشد.