آخرین آمار کورونا در ایران:  آمار مبتلایان از۱۴ هزار تن در روز گذشت

وزارت بهداشت خبر داد:  از ظهر روز گذشته تا امروز(آدینه)،۴۰۶ تن جان باختند و ۱۴۰۵۱ تن دیگر مبتلا شدند

سیما لاری گفت : در۲۴ ساعت گذشته تاکنون،  « ۴۰۶ تن از مبتلایان جان دادند، که حدود  ۷۶تن از روز قبل بیشتر شده است و آمار جان باختگان این بیماری به ۴۷ هزار و ۹۵ تن رسیده است.

او افزود: « در شبانه روز گذشته تاکنون ۱۴۰۵۱  تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۹۰ تن از روز قبل بیشتر شده است و در مجموع به  ۹۲۲ هزار و ۳۹۷ تن رسید.

لاری  گفت: حال ۵۸۶۰ تن از بیماران بسیار وخیم است.

او افزود: ۳۱ استان کشور در وضعیت قرمز و زرد و نارنجی قرار دارد

رد ادامه این خبر، علیرضا زالی، سرپرست ستاد مقابله با کورونا در تهران نیز گفت: «بررسی های میدانی حاکی از آن است که شکستن و نقض قرنطینه توسط افرادی که نتیجۀ آزمایش پی سی آر آنها مثبت شده، همچنان در تهران ادامه دارد و این موضوع بسیار نگران کننده است».

همچنین،  علیرضا عارف پور متخصص داخلی، نیز گفت: «متاسفانه در حال حاضر تمام بیمارستان‌ها از وجود بیماران کرونایی پر است».

عارف پور گفت: «عوارض قلبی و ریوی ناشی از کورونا زیاد شده است به گونه‌ای که بیمارانی داشتیم که به دنبال بستری ناشی از کرونا ویروس، دچار درگیری بیماری قلبی شدند و فوت کردند».

آرش نجیمی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، نیز گفته است: «در شبانه روز گذشته، ٨٠۴ فرد مبتلا به ویروس کورونا در این استان شناسایی شده اند و ۲۵۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته در مراکز درمانی استان بستری شده اند».

بر اساس آخرین گزارش ها، با مرگ ۹ بیمار مبتلای دیگر در بیمارستان های استان سمنان طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار قربانیان ویروس کورونا در این استان ۷۵۰ هزار نفری سمنان، به ۷۲۱ نفر افزایش یافت.