آخرین آمار کرونا در ایران: از۲۴ ساعت گذشته تاکنون ، ۱۷۴ تن جان باختند و ۲۶۲۵  تن دیگر مبتلا شدند

سخنگوی  وزارت بهداشت خبر داد : در شبانه روز گذشته تاکنون « (پنجشنبه )  ۱۷۴ تن  از مبتلایان جان دادند، که ۱۴ تن در مقایسه با روز قبل افزایش نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۱۹ هزار و ۱۶۲ تن رسیده است».

سیما لاری گفت:  « از ظهر دیروز تا امروز، ۲۶۲۵ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۱۱۵ تن از روز قبل بیشتر است و در مجموع به ۳۳۶ هزار و ۳۲۴ تن رسیده است».

لاری افزود: ۳۹۷۱ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

او گفت: بیش از ۲۵ استان کشور در وضعیت هشدار و قرمز قرار دارند.

سیما سادات لاری،  درباره واکسن کورونای روسی، نیز گفت که در حال حاضر اطلاعاتی در زمینه واکسن ساخت روسیه نداریم.

او افزود:  اگر واکسن کورونای روسیه یا هر واکسن دیگری در سطح جهان موثر باشد و به تایید سازمان جهانی بهداشت نیز برسد، می‌توانیم موضوع را ارزیابی کنیم.

محمود نجفی عرب، رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران، نیز تاکید کرده بود نخستین شرط ما که در رابطه با واردات سایر داروها نیز همواره مطرح بوده، این است که روسیه ، باید خود مصرف کننده آن باشد و شرط دوم این است که روس‌ها باید جزییات علمی آن را منتشر کنند تا کشورها از درستی آن اطمینان داشته باشند و وزارت بهداشت ما نیز قطعا برای تایید کیفیت واکسن نیاز به دسترسی به این اطلاعات خواهد داشت.

محمود نجفی عرب همچنین گفت که روس‌ها  نه جزییاتی از مسیر تحقیقات و نه فرمول دست‌یابی به واکسن را عرضه نکرده‌اند، حتی ما در روزهای گذشته نیز تلاش کردیم با دفاتر رسمی ایران در روسیه تماس بگیریم و از جزییات این واکسن با خبر شویم اما هنوز حتی در داخل روسیه نیز هیچ اطلاعاتی درباره واکسن منتشر نشده است

در ادامه این خبر، محمدباقر ضیا، رییس انجمن داروسازان ایران نیز گفت:   تاکنون هشت داروساز جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

محمدباقر ضیا، افزود:  در ایران  حدود  ۱۳ هزار داروخانه وجود دارد که همه آنها  در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا قرار دارند.

رییس انجمن داروسازان ایران، شمار داروسازانی که مبتلا به کرونا شده‌اند را اعلام نکرد ولی گفت که دست‌کم تاکنون هشت داروساز بر اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند و تاکید کرد که این ضایعه‌ای بزرگ برای جامعه داروسازی کشور است.

او گفت : وزارت بهداشت به خدمات رسانی داروسازان ایرانی تاکنون توجه نکرده است .

همچنین در ارتباط با قربانیان کورونا در ایران خبر رسیده است که “امین مقیمی پور” یکی از ووشوکاران قهرمان ایرانی که سابقه مدال‌آوری در مسابقات بین المللی را هم داشت، بر اثر ویروس کورونا جان خود را ازدست داد.

او دارنده ۱۶ مدال و عنوان قهرمانی در مسابقات ملی و بین المللی بود.