آخرین آمار کورونا در ایران : از روز گذشته تاکنون  ۱۳۴ تن جان باختند و ۲۵۹۵ نفر نیز مبتلا شدند.

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: از ۲۴ ساعت گذشته تاکنون (پنجشنبه) ۱۳۴ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ که ۱ تن از روز قبل بیشتر است و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۱۰ هزار و ۱۳۰ تن رسیده است.

سیما لاری افزود: از شبانه روز گذشته تاکنون ۲۵۹۵ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۶۴ تن از روز قبل بیشتر است و در مجموع به ۲۱۵ هزار و ۹۶ تن رسید.

خانم لاری افزود: ۲۸۹۹ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

وی در ادامه گفت:  استان‌های خوزستان، کردستان، هرمزگان، بوشهر و کرمانشاه بیشترین موارد بستری کشور را داشته اند. موارد بستری در استان‌های تهران و فارس نیز روند افزایشی داشته است.

 

علیرضا زالی، سرپرست  ستاد مقابله با بیماری کورونا در تهران، نیز گفت: ” بر اساس مطالعات میدانی و پژوهش‌های انجام شده وزارت بهداشت در حدود ۴۰ درصد از مردم در برخی از مناطق مانند گیلان و قم به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند

وی  افزود: با اشاره به اینکه بر اساس مطالعات انجام شده در حدود بین ۱۴ تا ۲۰ درصد از مردم ساکن در تهران به بیماری کورونا مبتلا شده یا ناقل این ویروس هستند.

زالی  گفت: ” بر اساس این تحقیق بالاترین میزان مرگ و میر در مناطق ۴ ، ۱۴ و ۲ است.

فاطمه نوروزیان، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز خبر داد که در این استان  ۹ نفر مبتلا شدند و ۲۱۰ نفر نیز جان باختند.

نوروزیان افزود : هم اکنون ۴۹۷ نفر مبتلا  در بیمارستان‌های استان هرمزگان بستری هستند که از این شمار ۶۸ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و حال ۳۲ نفر نیز وخیم است.

همچنین معاون دانشگاه پزشکی زاهدان نیز از جان‌باختن ۲۲۷نفر در سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: از روز گذشته تاکنون دست‌کم ۶ نفر در این استان جان باختند و بیش از ۶۰۰۰ نفر مبتلا شده اند.

حسن بیرانوند، ‌فرماندار ماهشهر هم با  اعلام وضعیت فوق‌العاده یک ماهه در این شهرستان گفت: آمار مبتلایان و جان باخته گان  افزایش یافته است و ما قادر به کنترل اوضاع نیستیم .