آخرین آمار کورونا در ایران:  از ظهر روز گذشته تا امروز، (چهارشنبه) ۱۲۷ تن جان باختند و۲۳۱۳ تن  دیگر مبتلا شدند

سخنگوی  وزارت بهداشت ادعا کرد : در شبانه روز گذشته تاکنون   ۱۲۷ تن از مبتلایان جان دادند، که  ۵ تن در مقایسه با روز قبل افزایش  نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به  ۲۲ هزار و ۶۶۹ تن رسیده است».

سیما لاری گفت:  در ۲۴ ساعت گذشته تاکنون ۲۳۱۳ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود  ۱۱ تن  از روز قبل بیشتر شده  است و در مجموع به   ۳۹۳ هزار و ۴۲۵ تن رسیده است».

لاری افزود:   ۳۷۳۵ تن از بیماران حالشان وخیم است ودر وضعیت شدید این بیماری قرار دارند

او در ادامه همانند روزهای گذشته اعلام کرد: ۱۳ استان کشور در وضعیت قرمز و ۱۵ استان در وضعیت هشدار هستند.

در ادامه این خبر،  پیام طبرسی رئیس بخش بیماری‌های عفونی بیمارستان مسیح دانشوری، هم دربارۀ نتایج سفرهای بین شهری مردم بر میزان شیوع کرونا و همچنین تاثیر بازگشایی مدارس در این زمینه، گفت: «طبق پیش‌بینی ها، میزان ابتلا به ویروس کرونا بیشتر خواهد شد و نباید دیگر بحرانی به وجود بیاید که باز هم وضعیت را خطرناک کند».

او تصریح کرد: «همیشه شروع اپیدمی بیماری‌های ویروسی مثل آنفلوانزا از مدارس آغاز می‌شود و در مورد کرونا و سایر بیماری‌های ویروسی دیگر هم غیر از این نیست، از همین رو نباید تجمعی در مدارس شکل بگیرد تا بچه‌ها این ویروس را به سایر افراد انتقال دهنده؛ حتی اگر دستورالعمل های بهداشتی  هم رعایت شود، باز امکان خطر وجود دارد، چون در بیمارستان‌ها که پروتکل‌ها به صورت کامل رعایت می‌شود، باز هم پرستارها و پزشک‌ها به این ویروس مبتلا می‌شوند».

دکتر طبرسی  گفت: «کرونا اگر فراگیر شود و نیاز باشد تا تعداد زیادی کودک بستری شوند، ما تختی برای آنها نداریم».

همچنین علیرضا سلیمانی دبیر ستاد مقابله با کورونا در دانشگاه علوم پزشکی البرز، نیز گفته است که طی دو روز گذشته تعداد بیماران مبتلا به کرونا در این استان افزایش داشته است.

سلیمانی گفت: «در پاییز تعداد کودکانی که به آنفولانزا مبتلا و به مراقبت بیمارستانی نیاز پیدا می‌کنند زیاد می‌شود و پر شدن تخت‌های بیمارستانی همزمان با شیوع کرونا دردسر ساز خواهد شد».

دکتر محمد علوی سرپرست مرکز بهداشت خوزستان، نیز در همین رابطه  گفت: «اکنون چند روزی می‌شود که موارد بیماری در خوزستان خیز برداشته و به تدریج در حال افزایش است».

دکتر فرهاد ابول‌نژادیان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز نیز از افزایش تعداد شهرهای قرمز خوزستان به چهار شهر خبر داد و گفت: «طبق آخرین آمار، تعداد شهرهای قرمز خوزستان افزایش یافته و آبادان هم به شهرهای قرمز دیگر یعنی بهبهان، امیدیه و آغاجاری اضافه شده است».