آخرین آمار کورونا در ایران:   «از ظهر روز گذشته تا کنون، ۲۱۶   تن جان باختند و ۲۳۳۳تن مبتلا شدند»

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد:  « از شبانه روز گذشته تا کنون  (یکشنبه)  ۲۱۶ تن از مبتلایان جان دادند،  که ۲۱ تن از روز قبل بیشتر است و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به  ۱۵ هزار و ۷۰۰ تن رسیده است».

سیما لاری گفت: در ۲۴ ساعت اخیر،  « ۲۳۳۳ تن دیگر به کرونا مبتلا شدند که حدود ۱۷ تن از روز قبل بیشتر است و در مجموع به  ۲۹۱ هزار و ۱۷۲ تن رسیده است».

خانم لاری افزود: هم اکنون  ۳۶۹۵تن از بیماران  حالشان وخیم است و در وضعیت بحرانی قرار دارند.

او گفت:  همانند روز‌های گذشته استان‌های مازندران، فارس، آذربایجان‌های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های تهران، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و کهگیلویه و بویراحمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

در ادامه این خبر، حسن جعفری، دبیر ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کورونا در خراسان رضوی نیز گفته است آمار  بیماران و جان‌باختگان کورونا،در مشهد افزایش یافته و  محدودیت‌های جدید از امروز در این استان اعمال و تشدید می‌شود.

جعفری تاکید کرد که مساجد و مصلی‌ها نیز در مناطق قرمز شامل  محدودیت تردد و نظارت سختگیرانه برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی هستند و برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش در استان تا اطلاع بعدی ممنوع است.

اما در عین حال  تاکید کرد که مراسم محرم در خراسان رضوی و مشهد برگزار خواهد شد و منتظر ابلاغ دستورالعمل ها ی ویژه برای برگزاری مراسم ماه محرم هستیم.