آخرین آمار کورونا در ایران: از ظهر گذشته تاکنون  ۱۵۶ تن جان باختند و  ۲۴۵۰ تن دیگر مبتلا شدند

سخنگوی  وزارت بهداشت اعلام کرد: « در شبانه روز گذشته تاکنون، (آدینه)۱۵۶ تن  از مبتلایان جان دادند، که ۱۸  تن در مقایسه با روز قبل افزایش نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به  ۱۸ هزار و ۱۳۲ تنرسیده است».

سیما لاری گفت:  «در ۲۴ ساعت اخیر، ۲۴۵۰ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۱۸۴ تن از روز قبل بیشتر است و در مجموع به  ۳۲۲ هزار و ۵۶۷ تن رسیده است».

خانم لاری افزود: ۴۱۳۶تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و حالشان بسیار وخیم است.

او در ادامه گفت: «استان‌های مازندران، تهران، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد، گیلان و قم، در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند».

سخنگوی وزارت بهداشت ، گفت:  «در حال حاضر وضعیت استان قم از نظر شیوع کرونا قرمز است و قطعاً عادی‌انگاری و عدم رعایت پروتکل‌ها در ایجاد این وضعیت مؤثر است. استفاده از ماسک در استان قم و در اماکن و مراکز عمومی ۶۶ درصد، در واحدهای صنفی ۶۲ درصد، در واحدهای صنفی ۷۵ درصد، در وسایل نقلیه عمومی درون شهری و برون شهری ۶۷ درصد و بین کارکنان اداره‌ها با بیشترین مقدار یعنی ۸۵ گزارش شده است».

او افزود:  بیشترین میزان رعایت دستورالعمل ها در اداره‌ها و بدترین وضعیت در سوپرمارکت‌ها و نانوایی‌ها گزارش شده است.