آخرین آمار کورونا در ایران:   «از ۲۴ ساعت اخیر تاکنون،   ۱۸۸ تن جان باختند و ۲۱۶۶ نفر مبتلا شدند»

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد: از شبانه روز گذشته تا کنون  ( شنبه )  ۱۸۸ تن از مبتلایان جان دادند،  که ۵  تن از روز قبل بیشتر است و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۱۳ هزار و ۹۷۹ تن رسیده است.

سیما لاری گفت:   از ظهر گذشته تاکنون  ۲۱۶۶  تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۲۱۳ تن از روز قبل بیشتر است و در مجموع به  ۲۷۱ هزار و ۶۰۶ تن  رسید.

لاری افزود:  ۳۵۲۹ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند. و ۲۳۵ هزار و ۳۰۰ تن بهبود یافته‌اند.

او همانند روزهای پیشین اعلام کرد:   استان‌های آذربایجان شرقی، ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، گلستان، مازندران، کرمان و فارس در وضعیت قرمز قرار دارند. و در استان های  خوزستان و زنجان مردم همکاری کرده و وضعیت نسبت به روزهای پیشین بهتر است.

در ادامه این خبر امده است که وحید احمدی طباطبایی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان از  افزایش شمار مبتلایان بستری شده و همچنین مرگ و میر ناشی از کورونا در این استان خبرداده و گفت:   تاکنون بیش از ۲۰ درصد مردم کرمان مبتلا شده‌اند.

وحید احمدی طباطبایی، هشدار داد:  هم اکنون تقریبا کل استان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد و ما نمی توانیم محدودیت برای مهار و یا کنترل این بیماری ایجاد کنیم  زیرا ستاد ملی مقابله با کورونا دست ما را بسته است.

احمدی طباطبایی افزود: به شدت با کمبود تخت مواجه شده ایم و نمی توانیم بیماران غیر کورونایی را بپذیریم.