آخرین آمار کورونا در ایران : تعداد جان باختگان کورونا بالا رفت و به ۱۹۵ تن رسید 

وزارت بهداشت خبر داد :  از ظهر روز گذشته تا امروز، (شنبه)   ۱۹۵تن جان باختند و ۳۳۶۲ تن دیگر مبتلا شدند

سیما لاری گفت : « در شبانه روز گذشته تاکنون  ۱۹۵ تن از مبتلایان جان دادند، که  ۲۳ تن در مقایسه با روز قبل افزایش نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به  ۲۵ هزار و ۵۸۹ تن رسیده  است».

خانم لاری افزود:  « در۲۴ ساعت گذشته تاکنون۳۳۶۲ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود  ۱۵۸ تن  از روز قبل بیشتر شده است و در مجموع به ۴۴۶ هزار و ۴۴۸ تن رسیده است».

او گفت:  ۴۰۵۹ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

لاری در ادامه افزود:  ۳۰ استان در وضعیت قرمز و هشدار قرار دارند.

در ادامه این خبر، عزیزالله شهبازی، استاندار البرز نیز اعلام کرد که با توجه به وضعیت قرمز کورونا از امروز(یک‌شنبه)  به مدت یک هفته محدودیت‌های در شهر کرج و استان البرز اجرا می‌شود.

استاندار البرز با تاکید بر اینکه بیمارستان‌ها باید در حالت آماده باش قرار گیرند، افزود که در حال حاضر وضعیت اصناف در این استان بسیار نگران کننده است.

هم‌زمان با اعلام وضعیت کاملا بحرانی از سوی علیرضا زالی، رئیس ستاد مقابله با کورونا در تهران، یک عضو شورای شهر تهران خبر داد که متوسط روزانه جان‌باختگان در این شهر به ۹۰ نفر رسیده است.

ناهید خداکرمی، رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران، اعلام کرد که تاکنون ۱۲ هزار نفر در این شهر به دلیل ابتلا به کرونا جان باخته‌اند. او افزود که از زمان آغاز موج سوم کرونا متوسط روزانه جان‌باختگان در تهران به ۹۰ نفر  رسیده است.

خدا کرمی متوسط تعداد افراد جان‌باخته در روز بر اثر کرونا در تهران در هفته دوم شهریور را ۴۵ نفر اعلام کرده بود.

به این ترتیب تعداد افراد جان‌باخته در تهران در مهرماه نسبت به شهریور ماه دو برابر شده است.

این در حالی که آماری که این عضو شورای شهر درباره جان‌باختگان کورونا در تهران اعلام کرده است حدود نصف آمار رسمی جان‌باختگان کل کشور است.

پیشتر نیز  رییس و اعضای شورای شهر تهران و برخی از نمایندگان مجلس نسبت به پنهان کاری دولت در اعلام آمار واقعی جان‌باختگان کرونا اعتراض کرده بودند.