آخرین آمار کورونا در ایران:  تعداد  جان باختگان به بیش از ۲۶ هزار تن رسید

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد:  در شبانه روز گذشته تاکنون  (چهارشنبه)  ۱۸۳ تن جان باختند و، سه هزار و ۵۸۲  تن دیگر مبتلا شدند

سیما لاری گفت : از ظهر روز گذشته تا امروز، «  ۱۸۳ تن از مبتلایان جان دادند، که ۲۴  تن در مقایسه با روز قبل افزایش نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۲۶ هزار و ۱۶۹ تن رسیده  است».

لاری افزود:  « در۲۴ ساعت گذشته تاکنون  ۳۵۸۲ تن  دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود  ۹۵ تن  از روز قبل بیشتر شده است و در مجموع به  ۴۵۷ هزار و ۲۱۹ تن رسیده است».

او گفت: ۴۰۹۳  تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

خانم لاری در ادامه افزود: ۲۷ استان در وضعیت قرمز و ۴ استان در وضعیت هشدار قرار دارد.

در ادامه این خبر مقام‌های بهداشت و درمان آذربایجان شرقی وضعیت کورونا در این استان را بحرانی خواندند، و اعلام کردند که در وادی رحمت تبریز شمار دفن روزانه متوفیان کورونا از متوفیان معمولی پیشی گرفت

همچنین علیرضا زالی سرپرست ستاد مبارزه با کرونا در تهران، نیز اعلام کرد که بیش‌از ۶۰‌درصد بستری‌شدگان ویروس کورونا در  کشور در تهران‌اند

علی‌رضا زالی، گفت:  اوضاع این بیماری  در تهران بسیار بحرانی شده و تنها در ۲۴ساعت گذشته، ۸۰۰نفر بر شمار دچار شدگان بیماری کرونا در تهران افزوده شده.

وزارت‌بهداشت نیز  اعلام‌کرد در ۲۴ساعت گذشته در سراسر کشور،۱۲۷۲نفر بابت کرونا بستری شده‌اند- یعنی بیش‌از ۶۲درصد بستری‌شدگان سراسر کشور در تهران حاضرند.

علیرضا زالی خواستار برخورد نظامی با افرادی شده که دستورات بهداشتی را رعایت نمی کنند.

گسترش  شیوع کورونا به حد فاجعه باری رسیده است تا انجا که سرپرست ستاد کورنا در پایتخت خواستار دخالت نیروهای نظامی برای تحمیل مقررات حفظ فاصله اجتماعی  به امید کاهش شیوع کورونا شده است .