آخرین آمار کرونا در ایران: در۲۴ساعت اخیر،   ۱۴۸ تن جان باختند و ۲۴۴۹ نفر مبتلا شدند.

سخنگوی وزارت بهداشت حکومت خبرداد : در شبانه روز گذشته تاکنون (شنبه) ۱۴۸تن  از مبتلایان جان دادند، که ۶ تن از روز قبل بیشتر است و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۱۱ هزار و ۴۰۸ تن رسیده است.

سیما لاری گفت: در ۲۴ساعت اخیر، ۲۴۴۹تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۱۱۷تن از روز قبل بیشتر است و در مجموع به ۲۳۷ هزار و ۸۷۸ تن رسید.

او افزود:  حال ۳۱۳۶ نفر از بیماران بسیار وخیم است.

لاری ادعا کرد:  وضعیت  استان‌های خوزستان، کردستان، آذربایجان شرقی و غربی، کرمانشاه، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی، ایلام قرمز هستند و  تهران، فارس، اصفهان، مازندران، همدان، زنجان، سیستان و بلوچستان، لرستان و البرز در وضعیت هشدار قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت در حالی این سخنان را مطرح می سازد که  تمامی استان هایی که در وضعیت هشدار قرار گرفته اند در حقیقت در وضعیت قرمزند و دولت نمی خواهد که اعلام کند بیش از ۱۹استان ایران در وضعیت قرمز است و هر روز به امار انان افزوده می شود.

دکتر مسعود مردانی،  عضو کمیته کشوری کورونا نیز اعلام کرده است که  ۱۸ میلیون ایرانی تا کنون مبتلا شده‌اند

مردانی هشدار داده است: بروز موارد آنفلوانزا همه ساله در شروع فصل سرد سال اجتناب ناپذیر بوده ولی پاییز امسال با سایر پاییزها تفاوت عمده‌ای دارد، چرا که تمام دنیا درگیر کووید ۱۹ است.و این خود موجب می شود که  بر تشدید اپیدمی کورونا، تاثیر گذارد.

دکتر مردانی گفت: «تمام افراد علامت‌دار، کلیه پرسنل پزشکی در معرض بیماران مبتلا به کرونا و کلیه افرادی که با مبتلایان به هر نحوی تماس داشته‌اند باید اقدام به انجام تست‌های تشخیص بیماری کنند».