آخرین آمار کورونا در ایران: « در۲۴ ساعت اخیر  ۲۰۰ تن جان باختند، و ۲۶۳۷ نفر مبتلا شدند»

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد:  از شبانه روز گذشته  تاکنون  (سه شنبه) ۲۰۰ تن از مبتلایان جان دادند،  که ۴۰  تن از روز قبل بیشتر است و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۱۱ هزار و ۹۳۱ تن رسیده است.

سیما لاری گفت:  امروز، ۲۶۳۷ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود۲۴ تن از روز قبل بیشتر است و در مجموع به  ۲۴۵ هزار و ۶۸۸ تن  رسید.

او افزود:  ۳۲۷۰ نفر از بیماران در وضعیت بحرانی هستند.

خانم لاری در ادامه گفت:  استان‌های خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان‌های غربی و شرقی و خراسان رضوی در وضعیت قرمز قرار دارند. استان‌های تهران، اصفهان، مازندران، گلستان، البرز، کرمان، یزد، زنجان، سیستان و بلوچستان، همدان و اردبیل هم  در وضعیت هشدار قرار دارند.

این در حالی که تهران روز گذشته شاهد دفن بیش از ۷۰ نفر کورونایی بوده و هر لحظه هم بر آمار مبتلایان و جان باختگان پایتخت افزوده می شود.

هاشمی رییس شورای شهر تهران نیز گفته بود که روز گذشته ۷۰ فوتی ناشی از کورونا در بهشت زهرا دفن شدند.

هاشمی افزوده که متاسفانه این آمارها رشد کرده است، و هر لحظه هم بیشتر می شود.

معاون دانشجویی دانشگاه علامه تهران نیز خبرداد:    براساس آخرین آماری که داریم متاسفانه ۲ دانشجوی دختر که در دانشکده روانشناسی تحصیل می کردند، به این ویروس مبتلا و فوت شده اند.  همچنین ۲ نفر از اساتید دانشکده اقتصاد نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اهواز نیز اعلام کرد:  با افزایش گردو غبار در کنار شیوع شدید کورونا در خوزستان امار  فوتی‌ها بالا رفت.

او افزود:  بالا بودن آمار مرگ و میر در این استان به علت درگیری این منطقه با پدیده گردوخاک طی سال‌های متوالی است که در نتیجه، مشکلات ریوی در بین مردم نسبت به استان‌های دیگر فراوانی بیشتری دارد.

دکتر محمد علوی گفت: با توجه به  پدیده گردوخاک در این استان،  طی سال‌های متوالی، و  افزایش مشکلات ریوی در بین مردم که نسبت به استان‌های دیگر فراوانی بیشتری دارد. موجب  بروز آسم در این استان  شده است که دو برابر متوسط کشوری است به گونه‌ای که میزان آن در کشور ۸.۶ و در “خوزستان”»۱۶.۷درصد است.

 

دکتر علوی  با اشاره به  نسبت مستقیم بیماری ریوی با کورونا افزود:    هرچقدر بیماری‌های ریوی از جمله آسم در جامعه‌ای بیشتر باشد عفونت‌هایی مانند آنفلوآنزا، کرونا و بیماری‌های ریوی دیگر بیشتر است.

او گفت:    «در حال حاضر در خوزستان ۱۲شهر قرمز، چهار شهر نارنجی و ۱۱شهر زرد است یعنی استان در مجموع در وضعیت قرمز قرار دارد به گونه ای که بیش از ۵۰درصد مردم خوزستان در وضعیت قرمز و نارنجی هستند».