آخرین آمار کورونا در ایران: در شبانه روز گذشته، ۱۴۱ تن جان باختند و ۲۵۴۹ تن مبتلا شدند

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد: از روز گذشته تاکنون (چهارشنبه )  ۱۴۱ تن از مبتلایان ‌جان دادند ؛ که ۶ تن از روز قبل بیشتر است و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۱۰ هزار و ۹۵۸ تن رسیده است.

خانم سیما لاری افزود: در ۲۴ ساعت اخیر، ۲۵۴۹تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۹۲ تن از روز قبل بیشتر است و در مجموع به ۲۳۰ هزار و ۲۱۱ تن رسید.

خانم  لاری در ادامه افزود: ۳۰۸۱ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه هشدار داد:  استان‌های خوزستان، کردستان، آذربایجان‌های غربی و شرقی، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و کرمانشاه،  در وضعیت قرمز هستند و در استان های  اصفهان، همدان، زنجان، کرمان، خراسان شمالی، کهگیلویه و بویراحمد، و تهران شمار بیماران افزایش یافته است.

هم‌زمان با گسترش روزانه وضعیت قرمز کورونا در شهرهای دست‌کم ۱۲ استان ایران ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، از ابلاغ اقدامات محدودیتی به استانداران ۱۱ استان خبر داد.

ایرج حریرچی گفت: «اقدامات محدودیتی برای مقابله با کرونا به استانداران استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، فارس، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خراسان رضوی، کرمان، تهران و البرز ابلاغ شده است

همچنین مینو محرز عضو کمیته ملی مقابله با کرونا در ایران با اشاره به سرعت شیوع کورونا در هفته‌های اخیر گفت: «ما اصلا نمی‌دانیم در پاییز و زمستان با وجود آنفولانزا چه بلایی قرار است سر جامعه بیاید و باید خودمان را برای گرفتاری‌های بیشتر آماده کنیم».بزودی وارد پیک دوم ویروس کرونا می‌شویم