آخرین آمار کورونا در ایران در شبانه روز گذشته: ۱۴۸ تن جان باخته و ۲۶۵۲ تن مبتلا

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: از روز گذشته تاکنون (پنجشنبه )  ۱۴۸ تن از مبتلایان جان دادند، که ۷ تن از روز قبل بیشتر است و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۱۱ هزارو ۱۰۶ تن رسیده است.

سیما لاری افزود: در ۲۴ ساعت اخیر، ۲۶۵۲تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۱۰۳ تن از روز قبل بیشتر است و در مجموع به ۲۳۲ هزار و ۸۶۳ تن رسید.

خانم  لاری گفت: ۳۰۹۷ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

او افزود: شوربختانه  آمار بستری در بیشتر استان‌های کشور در حال افزایش است.

علیرضا زالی سرپرست  ستاد مقابله با کرونا در پایتخت خبر داد: تهران در آستانه وضعیت قرمز است.

زالی افزود:  از شبانه روز گذشته تاکنون ۵۲۰ بیمار جدید مبتلا در بخش‌های عادی و ویژه بیمارستان‌های استان تهران بستری شدند که نسبت به روزگذشته حدود ۸ درصد افزایش داشته است.

زالی گفت: با توجه به تغییر آمار مبتلایان به کرونا، روز گذشته ،با ارسال نامه ای به ستاد کورونا خواستار اعمال محدودیت‌های جدید سخت گیرانه در استان تهران شده ایم .

همچنین استان بوشهر نیز در وضعیت قرمز قرار گرفته و آمار مبتلایان در این استان بالا رفته است، معاون دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هشدار داده است که در صورت اجرای دوباره  محدودیت ها در این استان،  فاجعه به بار می آید.

دکتر محمدرضا نیکبخت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز اعلام کرد: در این استان از سن ۶۰ سال به بالا تعداد فوتی‌های کرونا تصاعدی بالا می‌رود.

او گفت: ۱۰ شهر استان وضعیت قرمز است. بروجرد و ازنا بالاترین میزان ابتلا را داریم.

استان لرستان تاکنون ۹۶۹۵ مبتلا و ۲۲۰ نفر فوتی داشته است.

مهدی طباطبایی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز  از پر شدن ظرفیت دو بیمارستان اختصاص یافته زاهدان به بیماران کرونا خبر داد و گفت:  در صورت رعایت نکردن مردم شرایط بحرانی‌تر خواهد شد

طباطبایی همچنین گفت: در ۲۴ ساعت گذشته شمار مبتلایان  به این ویروس در استان به  هفت هزار و  ۱۱۷نفر رسید.