آخرین آمار کرونا در ایران:  در شبانه روز گذشته،  ۱۶۳ تن جان باختند و ۲۵۶۰ نفر مبتلا شدند.

سخنگوی وزارت بهداشت حکومت اعلام کرد:  در ۲۴ ساعت اخیر  (یکشنبه) ۱۶۳ تن از مبتلایان جان دادند،  که ۱۵  تن از روز قبل بیشتر است و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۱۱ هزار و ۵۷۱ تن رسیده است.

سیما لاری گفت:  از ظهر دیروز تا امروز،  ۲۴۴۹ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۱۱۱ تن از روز قبل بیشتر است و در مجموع به ۲۴۰ هزار و ۴۳۸ تن رسید.

خانم لاری افزود:  حال ۳۱۶۸ نفر از بیماران بسیار وخیم است.

وی گفت:  استان‌های خوزستان، آذربایجان‌های غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند  و تهران، فارس، اصفهان، مازندران، همدان، زنجان، سیستان و بلوچستان، البرز و لرستان هم  در وضعیت هشدار قرار دارند.

این در حالی که مسعود مردانی، عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کورونا در ایران گفته است:  تا الان ۱۸ میلیون ایرانی یعنی حدود ۲۰ درصد جمعیت کشور به کورونا مبتلا شده‌اند.

همچنین با افزایش آمار کورونا،  حسن روحانی نیز دستور داد:   افرادی که بیماری خود را پنهان می کنند باید توسط ستاد مقابله با کورونا شناسایی شوند.

حسن روحانی افزود:   اعلام ابتلا به اطرافیان، از “وظایف  شرعی” است ونباید آن را از دیگران پنهان کرد .

روحانی تاکید کرد: از امروز هر کس که به  ادارات مراجعه کند و دستورالعمل های  بهداشتی از جمله پوشیدن ماسک را رعایت نکنند، “خدمت” داده نشود.

پس از گذشت ماه‌ها از شیوع کورونا در ایران، بالاخره  از امروز  (یک‌شنبه) ۱۵ تیرماه، مقرر شده است که استفاده از ماسک در اماکن عمومی اجباری  شود.

روحانی  از بسیج و قوه قضائیه خواسته است تا  برای ضمانت اجرایی این طرح کمک کنند.