آخرین آمار کورونا در ایران: «در شبانه روز اخیر ، ۲۳۵ تن جان باختند و ۲۶۶۷ تن مبتلا شدند»

استان تهران در وضعیت قرمز قرار گرفت

به موجب آخرین آماری که وزارت  بهداشت امروز (سه شنبه) انتشار داد، در شبانه روز گذشته ۲۳۵ تن از مبتلایان جان دادند، که ۲۳ تن در مقایسه با روز قبل افزایش نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۱۶ هزار و ۱۴۷ تن رسیده است».
سیما لاری گفت: در ۲۴ساعت اخیر، « ۲۶۶۷ تن دیگر به کرونا مبتلا شدند که حدود ۲۳۳ تن از روز قبل بیشتر است و در مجموع به ۲۹۶ هزار و ۲۷۳ تن رسیده است».
خانم لاری افزود: ۳۹۰۲ تن از بیماران حالشان وخیم است ودر وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.
او افزود: استان های تهران، مازندران، گلستان، فارس، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، خراسان رضوی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، لرستان و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های آذربایجان غربی، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، زنجان، همدان، کهگیلویه و بویر احمد، مرکزی، یزد، گیلان و قم هم در وضعیت هشدار قرار دارند.
بنا به اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، استان های تهران، مازندران اصفهان، اذربایجان شرقی، خراسان شمالی، هرمزگان و همدان که روز گذشته در وضعیت هشدار بودند امروز در وضعیت قرمز قرار گرفته اند.
در ادامه خبر، مدیر شبکه بهداشت شهر تایباد نیز اعلام کرد: بیمارستان این شهرنه سی‌تی‌اسکن دارد و نه دستگاه اکسیژن‌ساز مناسب
حیدر احسانی، افزود: در شرایط شیوع کورونا، دستگاه سی‌تی‌اسکن این بیمارستان خراب شده و ظرفیت دستگاه اکسیژن‌ساز موجود نیز جوابگوی افزایش بیماران مبتلا به کرونا نیست.

بیمارستان تایباد دستگاه سی تی اسکن و دستگاه اکسیژن ساز ندارد

احسانی، گفت که تنها دستگاه تشخیص طبی سی‌تی‌اسکن موجود در بیمارستان خاتم الانبیاء تایباد در شرایط شیوع کرونا از یک ماه قبل خراب شده است و گرچه تعمیر آن نیازمند تامین شش میلیون تومان اعتبار است ولی با توجه به فرسودگی این دستگاه، حتی با تعمیر آن نیز نمی‌توان خدمات پزشکی تشخیصی چندان مطلوبی به شهروندان تایبادی ارائه کرد.
او افزود: ظرفیت پایین دستگاه اکسیژن‌ساز این بیمارستان نیز شرایط درمان بیماران مبتلا به کرونا را دشوار کرده است و در صورت افزایش شمار بیماران بستری کرونا، شبکه بهداشت و درمان تایباد را مشکل روبه‌رو می‌کند.
همچنین ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت نیز گفت: در مورد ویروس کرونا، امکان “ایمنی گله‌ای” با توجه به انتشار بیماری وجود ندارد و حتما باید موضوع دارو یا واکسن مورد نظر قرار گیرد.
او افزود: ایمنی جمعی یا جمعیتی یا گله‌ای به قدری ترویج یافت که انگلیس و برخی کشورهای دیگر از جمله سوئد به صورت جدی به سمت ایمنی گله‌ای حرکت کردند اما مشخص شد که در مورد ویروس کرونا، امکان ایمنی گله‌ای با توجه به انتشار بیماری وجود ندارد و حتما باید موضوع دارو یا واکسن مدنظر قرار گیرد.


معاون وزیر بهداشت گفت: باید مردم را به اطلاعات درستی که منجر به تغییر رفتار مناسب می‌شود، راهنمایی کنیم و اینکه بخواهیم به مردم اطلاعات متعددی بدهیم، صرفا به خاطر توجه به یک رسانه هیچ فایده‌ای ندارد. گاهی خبر خوب، خبر بد و منفی است و خیلی‌ها مشتری این‌گونه خبرها هستند.