آخرین آمار کورونا در ایران: در شبانه روز گذشته،  ۱۹۷ تن جان باختند و ۲۶۷۴ نفر مبتلا شدند 

به موجب آخرین آماری که وزارت بهداشت امروز (آدینه) انتشار داد، از ظهر گذشته تاکنون ۱۹۷ تن   از مبتلایان جان دادند،  که     ۲۹تن در مقایسه با روز قبل افزایش نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به  ۱۶ هزار و ۷۶۶ تن  رسیده است».

سیما لاری گفت:  در ۲۴ ساعت اخیر  « ۲۶۷۴ تن دیگر به کرونا مبتلا شدند که حدود ۵۳ تن از روز قبل بیشتر است و در مجموع به   ۳۰۴ هزار و ۲۰۴ تن رسیده است».

خانم لاری افزود: ۴۰۲۱ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و حالشان وخیم است .

او در ادامه گفت:   استان‌های تهران، مازندران، گلستان، فارس، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، خراسان رضوی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، لرستان و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های آذربایجان غربی، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، زنجان، همدان، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی، یزد، گیلان و قم هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

در ادامه خبر، امده است که  مهدی شفیعی، سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در کرمان گفته است  که در شبانه روز گذشته ۱۱ بیمار دیگر در این استان به علت ابتلا به کورونا جان خود را از دست .

شفیعی گفت: آمار رسمی جان‌باختگان کورونا در این استان به ۴۱۴ نفر رسید.

 

همچنین در سایت خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران ، خبری را با عنوان گزارش ویدیویی از سیستان و بلوچستان روی خط قرمز کورونا منتشر کرد و فوری این خبر را حذف واز دسترس خارج کرد.

تسنیم در این خبر نوشت: آمار مرگ و میر در این استان رکورد شکست . گروه استان‌ها- سیستان و بلوچستان حالا روی خط قرمز شیوع کرونا است و آمار مرگ و میر در آن رکورد شکسته است؛ محرومیت‌های عمقی و تاریخی موجب شده حالا کارشناسان یک‌صدا هشدار می دهند فاجعه‌ای در راه است.