آخرین آمار کورونا در ایران: در شبانه روز گذشته تاکنون، ۱۸۹ تن جان باختند و دو هزار و ۱۳۲ تن دیگر مبتلا شدند

سخنگوی  وزارت بهداشت اعلام کرد: از ۲۴ ساعت گذشته تاکنون « (دوشنبه)  ۱۸۹ تن  از مبتلایان جان دادند، که ۲۶ تن در مقایسه با روز قبل افزایش نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۱۸ هزار و ۶۱۶ تن  رسیده است».

سیما لاری گفت:  « از ظهر دیروز تا امروز، ۲۱۳۲ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود  ۱۱۲ تن از روز قبل بیشتر است و در مجموع به ۳۲۸ هزار و ۸۴۴ تن رسیده است».

خانم لاری افزود:  ۳۹۹۲ تن از بیماران در وضعیت بحرانی هستند  و حالشان بسیار وخیم است.

او در ادامه گفت: استان‌های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

در ادامه این خبر، طاهره چنگیز، رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز در ارتباط با هزینه درمان بیماران مبتلا به کرونا گفت: هزینه بیماران  بستری شده در تخت‌های عادی را تا ۳ میلیون و در آی‌سی‌یو تا ۵۰ میلیون تومان است.

خانم چنگیز،  افزود:  متوسط هزینه درمان بیماران مبتلا به کرونا در هر پرونده برای بیمارستان، در بخش مراقبت‌های ویژه، آی‌سی‌یو، ۵ میلیون تومان و در بخش عادی ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

این مقام وزارت بهداشت گفته بود که به این هزینه‌ها باید  لوازم حفاظتی پرستاران و پزشکان را هم افزود که «در بخش عادی حدود ۲۰۰ هزار تومان و در بخش‌های ویژه ۴۰۰ هزار تومان است»

در همین رابطه ، حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز گفته بود  که بیماران خودشان  به خاطر ابتلا به کرونا و بستری در بیمارستان‌های مختلف فاکتورهای ۵۴ میلیون تومانی، ۲۰ میلیون تومانی و ۱۵ میلیون تومانی پرداخت کرده‌اند.

همچنین کیانوش جهانپور، رییس  مرکز روابط نیز در این باره گفته بود که هزینه هر بیمار مبتلا به کرونا بستری در بیمارستان، به طور میانگین برای وزارت بهداشت حدود ۱۹ میلیون تومان است و این هزینه برای بیماران آی‌سی‌یو بسیار بیشتر است.

او گفت که میانگین زمان بستری این بیماران در بخش بیمارستانی ۵ تا ۱۰ روز و میانگین بستری در آی‌سی‌یو ۳  تا ۴ هفته است.

این مقام وزارت بهداشت افزوده بود که  بخشی از این هزینه را بیمه پوشش می‌دهد و بخشی را مردم خود فرانشیز می‌دهند و کمترین میزان را بیمار پرداخت می‌کند.

جهانپور گفته بود که سال گذشته نیز  وزارت بهداشت ، حدود ۳ هزار میلیارد از یک منبع و ۳۵۰۰ میلیارد تومان از یک منبع و در مجموع حدود ۶۵۰۰ میلیارد تومان برای درمان بیماران مبتلا به کرونا هزینه کرده است که از حدود یک میلیون یورویی که از صندوق ذخیره ارزی به وزارت بهداشت اختصاص داده شده تاکنون فقط حدود ۳۰ درصد به وزارت بهداشت رسیده است

در پایان این خبر امده است که چهار تن از پزشکان تنها در یک روز، آنهم روزی که سخنگوی  وزارت بهداشت با افتخار از کاهش آمار مرگ بیماران کرونایی در ایران سخن گفته بود..، جان خود را از دست دادند.

 

کاربران در این باره نوشته اند: این ثمره‌ی سیاست‌های حکومت و وزیر داروفروش اش است که قصد داشتند جهان را شگفت‌زده کنند… و خود از «کاسبان کرونا» شده‌اند…