آخرین آمار کورونا در ایران: در شبانه روز گذشته تاکنون، ۱۸۴ تن جان باختند و ۲۳۴۵  تن دیگر مبتلا شدند

سخنگوی  وزارت بهداشت اعلام کرد: از ۲۴ ساعت گذشته تاکنون « (سه شنبه)  ۱۸۴ تن  از مبتلایان جان دادند، که ۵ تن در مقایسه با روز قبل افزایش نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۱۸ هزار و ۸۰۰ تن رسیده است».

سیما لاری گفت:  « از ظهر دیروز تا امروز، ۲۳۴۵ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود  ۲۱۳ تن از روز قبل بیشتر است و در مجموع به ۳۳۱ هزار و ۱۸۹ تن رسیده است».

خانم لاری افزود:  ۳۹۸۳ تن از بیماران در وضعیت بحرانی هستند  و حالشان بسیار وخیم است.

او در ادامه گفت:  استان‌های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

در ادامه خبر ، محسن مصلحی، قائم‌مقام نظام پزشکی اصفهان نیز گفت: شمار کادر درمان جان‌باخته بر اثر کرونا در کشور به بیش از ۱۶۰ نفر رسیده است

او افزود:  تاکنون پنج هزار نفر از کادر درمان کشور به کرونا مبتلا شده‌اند و۱۶۰ نفر از کادر درمان بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

مصلحی افزود که ۴۵۰ نفر نیز در حوزه بهداشت و درمان استان اصفهان به کرونا مبتلا شده‌اند.

این مقام ارشد  سازمان نظام پزشکی اصفهان تاکید کرد که این سازمان به‌عنوان یک نهاد، نقطه نظراتی دارد و آنچه در مقوله‌هایی مثل کورونا یا طرح تحول سلامت اتفاق افتاد، انتظار می‌رفت که  به عنوان نقطه نظرات صاحب سلامت کشور بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

مصلحی گفت که «کشورهای پیشرفته در حوزه سلامت و در بحث کرونا، به بهداشت اهمیت زیادی دادند و در سیاست‌گذاری‌ها، محکم و بدون تناقض ورود کردند، این‌ها مواردی است که سازمان نظام پزشکی در خصوص آن گلایه دارد.»