آخرین آمار کورونا در ایران:  « در شبانه روز گذشته، تاکنون ۱۶۰ تن  جان باختند و ۲۶۱۳ نفر مبتلا شدند»

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد:  از ظهر دیروز تاکنون  (دوشنبه) ۱۶۰ تن از مبتلایان جان دادند،  که ۳ تن از روز قبل بیشتر است و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۱۱ هزار و ۷۳۱ تن رسیده است.

سیما لاری گفت:  امروز، ۲۶۱۳تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۱۶۴ تن از روز قبل بیشتر است و در مجموع به  ۲۴۳ هزار و ۵۱ تن  رسید.

خانم لاری افزود:  ۳۲۰۱ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

وی در ادامه گفت:  استان‌های خوزستان، آذربایجان‌های غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند. استان‌های گلستان، البرز، کرمان، یزد، همدان و سیستان و بلوچستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت در ارائه آمار امروز خود،  نامی از تهران نبرد، در حالی که مدیرعامل سازمان بهشت زهرا خبرداد که شیوع دوباره کورونا در تهران افزایش یافته و آمار فوتی‌ها، بالا رفته است.

سعید خال گفت:   حتی اعداد و ارقامی که در این روزها در پایتخت شاهد آن هستیم در ۷۵ روز گذشته بی‌سابقه است و اگر رعایت نشود تهران به شرایط سخت بازخواهد گشت.همچنین خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران نیز نوشته است: آمارها نشان می‌دهد که شمار جان‌باختگان در ۱۵روز اول تیر نسبت‌به نیمه اول خرداد، ۱۳۲درصد بیش‌تر شده؛ ۸۸۸تن در نیمه اول خرداد و ۲۰۶۴تن در نیمه اول تیرماه،

حسام الدین آشنا،  مشاور رئیس جمهوری  نیز با اشاره به افزایش روز افزون مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کورونا هشدار داد و گفت: در ایران هیچ چیز عادی نشده است!

او در توییتر نوشت: ”  ‏در هر ده دقیقه یک ایرانی از کووید ۱۹ جان‌ باخته است. “هیچ چیز عادی نشده‌است.

جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور نیز از ابتلای ۶۰۰ نفر از ناوبران حوزه تاکسیرانی و اتوبوسرانی به کورونا در کشور خبر داد و گفت:   درخواست می کنم که در استفاده از ماسک توجه جدی داشته باشند و به فکر جان خود خانواده های شان و مردم باشند.لطفا ماسک بزنید و فاصله اجتماعی را رعایت کنید.

وی افزود: شهرداری تهران و شهرداریهای سراسر کشور نسبت به ضدعفونی معابر و حمل و نقل عمومی تمام تلاش خود را بکار گرفته اند. ایستگاه های مترو، بی آر تی و تاکسی ضدعفونی می شوند و معابر عمومی و پاتوق های مردمی نیز توسط شهرداری ها روزانه ضدعفونی می شوند.

هشدار مشاور روحانی درباره کرونا: هیچ چیز عادی نشده است!