آخرین آمار کورونا در ایران:  در یک روز ۴۶۱ تن  جان دادند 

وزارت بهداشت خبر داد:  از ظهر روز گذشته تا امروز(آدینه) ، ۴۶۱ تن جان باختند  ۱۱۷۳۷ تن دیگر مبتلا شدند

سیما لاری گفت : در۲۴ ساعت گذشته تاکنون،  « ۴۶۱ تن از مبتلایان جان دادند، که حدود ۴ تن از روز قبل بیشتر شده است و آمار جان باختگان این بیماری به ۴۰ هزار و ۵۸۲ تن رسیده است.

او افزود: « در شبانه روز گذشته تاکنون  ۱۱۷۳۷ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۲۲۰ تن  از روز قبل بیشتر شده است و در مجموع به به ۷۳۸ هزار و ۳۲۲ تن رسید.

لاری  گفت:  حال ۵۶۳۰ تن از بیماران بسیار وخیم است.

او در ادامه گفت: ۳۱ استان کشور در وضعیت قرمز و زرد و نارنجی قرار دارد.

در ادامه این خبر آمده است که همزمان با موج شدید کورونا؛ پدیده تنگی نفس بعد از باران در خوزستان حدود دو هزار نفر را راهی بیمارستان کرد

فرهاد ابول‌نژادیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز خبر داد در پی نخستین بارندگی‌های پاییزی در خوزستان از شب گذشته تاکنون یک هزار و ۹۶۴ بیمار با علائم تنفسی و تنگی نفس به بیمارستان‌های خوزستان مراجعه کرده‌اند که یک هزار و ۷۸۲ نفر از این تعداد به صورت سرپایی درمان شده‌اند، ۱۵۸ بیمار نیز به صورت موقت در بخش اورژانس بیمارستان‌ها، بستری شدند و ۲۴ نفر نیز در بخش‌ها بستری هستند.

شیوع عارضه «مشکل تنفسی بعد از باران» در استان خوزستان از سال ۱۳۹۲ آغاز شد و تا سال ۱۳۹۴ طی سه سال در فصل پاییز و با اولین باران پاییزی در مجموع بیش از ۶۰ هزار نفر به دلیل مشکلات تنفسی به بیمارستان‌ها و مراکز استان خوزستان مراجعه‌ کردند.

نهادها و مقام‌های مسئول تاکنون درباره دلیل بروز این عارضه عمومی پاسخ دقیقی ارایه نکرده‌اند. در یکی از پژوهش‌های انجام شده در خوزستان ۱۸ گزینه به عنوان عامل احتمالی این مشکلات تنفسی مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت از «مشعل‌های چاه‌های نفت، سوزاندن مزارع نیشکر، سوزاندن زباله و همچنین گرده‌های گیاه کونوکارپوس» به عنوان عوامل احتمالی بروز این پدیده در خوزستان معرفی شدند.