آخرین آمار کورونا در ایران: در یک روز ۴۲۳ تن جان باختند 

وزارت بهداشت اعلام کرد:  از ظهر روز گذشته تا امروز،   تاکنون (آدینه)،  ۴۲۳ تن جان باختند و  ۹۴۵۰ تن دیگر مبتلا شدند.

سیما لاری گفت : در۲۴ ساعت گذشته تاکنون،  « ۴۲۳  تن از مبتلایان جان دادند، که حدود ا تن از روز قبل بیشتر شده است و آمار جان باختگان این بیماری به ۳۷ هزار و ۸۳۲  تن رسیده است.

او افزود: « در شبانه روز گذشته تاکنون  ۹۴۵۰ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود  ۵۸۶ تن  از روز قبل بیشتر شده است و در مجموع به ۶۷۳ هزار و ۲۵۰ تن رسیده است».

لاری  گفت:  ۵۵۰۶ تن از بیماران  در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و حالشان بسیار وخیم است  و بیش از ۳۲ استان کشور در وضعیت قرمز، زرد و نارنجی  قرار دارد . ابتلا و ۴۲۳ فوتی جدید کرونا در کشور

در ادامه این خبر علیرضا زالی، سرپرست  ستاد مقابله با کورونا در تهران نیز گفته است: تهران  در “وضعیت خطرناکی” قرار دارد.

زالی هشدار داده در صورت ادامه این وضع، بخش درمان با مشکل مواجه خواهد شد.

او گفته است تنها راه قطع زنجیره بیماری کرونا، کم شدن مراجعان غیرضروری به بیمارستان‌ها است و تنها راه این موضوع را بسته شدن ورودی‌های بیمارستان‌ها دانسته است.

همچنین ملک فاضلی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز گفته است که یکی از اقدامات اشتباه، اخذ پول از انجام تست بود که گفته شده  هر فردی برای انجام آن باید دویست هزار تومان پول بدهد؛ اما مردم قادر به پرداخت هزینه تست کورونا نیستند   و هر بیماری که بستری می شود باید  به اندازه ۳۰۰ تست کورونا هزینه بدهد.

او افزود:  «متاسفانه هر بار که می‌خواهیم صرفه‌جویی انجام دهیم، در جایی دیگر عوارضی صد برابری پرداخت می‌کنیم».

موج دوم شیوع کورونا در ایران بعد از عزاداری‌های محرم اوج گرفت و اکنون روزانه بالای هشت هزار ابتلای قطعی و بیش از ۴۰۰ مورد مرگ و میر گزارش می‌شود.

محمدرضا ظفرقندی، رئیس سازمان نظام پزشکی ایران، نیز اذعان کرد که آمار مرگ‌ومیر «حداقل سه برابر آماری» است که وزارت بهداشت اعلام می‌کند.

آمارهای سازمان ثبت و احوال از کل فوتی‌های کشور نیز نشان می‌دهد که در تابستان سال جاری میزان افزایش مرگ و میر نسبت به تابستان سال‌های گذشته حدود ۴۰ هزار نفر بوده که سه برابر آمار مرگ و میر ناشی از کروناست که وزارت بهداشت اعلام کرده است.