آخرین آمار کورونا در ایران:  در یک روز ۴۵۷ تن  جان دادند و ۱۱۵۱۷ تن  مبتلا شدند.

وزارت بهداشت خبر داد:  از ظهر روز گذشته تا امروز(پنجشنبه)،  ۴۵۷ تن جان باختند  ۱۱۵۱۷ تن دیگر مبتلا شدند.

سیما لاری گفت : در۲۴ ساعت گذشته تاکنون،  « ۴۵۷ تن از مبتلایان جان دادند، که حدود ۵ تن از روز قبل کمتر شده است و آمار جان باختگان این بیماری به ۴۰ هزار و ۱۲۱ تن رسیده است.

او افزود: « در شبانه روز گذشته تاکنون  ۱۱۵۱۷  تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۲۶۳ تن  از روز قبل بیشتر شده است و در مجموع به ۷۲۶ هزار و ۵۸۵ تن رسیده است».

لاری  گفت:  ۵۶۱۴ تن از بیماران  حالشان بسیار وخیم است.

او در ادامه گفت: ۳۱ استان کشور در وضعیت قرمز و زرد و نارنجی قرار دارد.

در ادامه این خبر دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت، اعلام کرد: شنبه در خصوص تعطیلی دو هفته ای کشور برای کنترل شیوع کرونا،  تصمیم گیری می شود.  باید صبر کنیم که انشالله رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم بتواند سیکل انتقال بیماری را بشکند.

این در حالی که محمد میرزابیگی، رئیس کل سازمان نظام پرستاری، در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی خواهان «صدور دستور فوری تعطیلی حداقل دو هفته‌ای کشور» شده  و تاکید کرد: طبق نظر اکثر متخصصان از جمله ۶۵ رئیس دانشگاه علوم پزشکی برای مهار کورونا چاره کار حداقل تعطیلی دو هفته‌ای جهت قطع زنجیره بیماری است.

او در ادامه نوشته است: «در برخی بیمارستان‌ها هر ۱۰ بیمار مبتلا به کرونا به یک پرستار سپرده می‌شود، آن هم پرستارانی که ۹ ماه مداوم بر اثر مراقبت بی‌وقفه از بیماران کرونا دچار فرسودگی روحی و انگیزشی و فرسودگی شدید جسمی شده‌اند.»

رییس کل سازمان نظام پرستاری تاکید کرده است که  تامین «تعداد نیروی کافی، تجهیزات لازم و انجام اقدامات انگیزشی سه ضرورت بسیار اضطراری در نظام سلامت کشور است»، و همچنین  خواستار استخدام سریع حداقل ۳۰ هزار پرستار جدید، تسریع در پرداخت مطالبات و اعطای مرخصی تجدید قوا به پرستاران شد