آخرین آمار کورونا در ایران:  در یک روز ۴۶۲ تن جان دادند و ۱۱۷۸۰تن مبتلا شدند

وزارت بهداشت خبر داد:  از ظهر روز گذشته تا امروز(چهارشنبه)،  ۴۶۲ تن جان باختند و ۱۱۷۸۰ تن دیگر مبتلا شدند.

سیما لاری گفت : در۲۴ ساعت گذشته تاکنون،  «  ۴۶۲ تن از مبتلایان جان دادند، که حدود ۹ تن از روز قبل بیشتر شده است و آمار جان باختگان این بیماری به ۳۹ هزار و ۶۶۴ تن  رسیده است.

او افزود: « در شبانه روز گذشته تاکنون  ۱۱۷۸۰  تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود  ۱۴۴۱ تن  از روز قبل بیشتر شده است و در مجموع به ۷۱۵ هزار و ۶۸ تن رسیده است».

لاری  گفت:  ۵۶۰۱ تن از بیماران  حالشان بسیار وخیم است.

او در ادامه گفت: ۳۱ استان کشور در وضعیت قرمز و زرد و نارنجی قرار دارد.

در ادامه این خبر ، حسین فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، نیز خبرداد: ۶۰ نفر به علت ابتلا به کورونا در بیمارستان‌های استان بستری شدند که در دوماه گذشته بی سابقه بوده است.

او تأکید کرد میزان بستری‌ها نسبت به روز قبل، ۶۲ درصد افزایش یافته است، و از این شمار، ۶۱ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند که ده درصد نسبت به دیروز افزایش دارد.

همچنین رضا مرتضویان رئیس بیمارستان شهید صدوقی اصفهان، نیز با اشاره به بستری روزانه ۷۰ تا ۸۰ بیمار کرونایی در بیمارستان صحرایی اصفهان، از افزایش ۲ برابری ظرفیت این بیمارستان در روزهای آتی خبر داد و گفت: بیمارستان صدوقی اصفهان برای مختل نشدن درمان بیماران غیر کرونایی، اقدام به برپایی یک بیمارستان صحرایی کرد».

او گفت: این بیمارستان  دستگاه پی سی آر مخصوص برای بیماران ندارد باید برای ان  خریداری و نصب کنیم.

یادآور می شود که پزشکان بدون مرز پیشتر برای کمک به مردم ایران و به دعوت وزارت بهداشت به اصفهان آمدند اما علی خامنه ای و سپاه پاسداران از استقرار آنان برای درمان و محدود کرد همه گیری کورونا جلوگیری و آنان را اخراج کردند .