آخرین آمار کورونا در ایران : در ۲۴ساعت گذشته تاکنون ۱۰۹ تن جان باختند و ۲۶۲۸نفر نیز مبتلا شدند

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: از روز گذشته تاکنون (آدینه) ۱۰۹تن از مبتلایان ‌جان دادند ؛ که ۲۵ تن از روز قبل بیشتر است و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۱۰ هزار و ۲۳۹ تن رسیده است.

سیما لاری افزود: از شبانه روز گذشته تاکنون ۲۶۲۸تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۳۳تن از روز قبل بیشتر است و در مجموع به ۲۱۷ هزار و ۷۲۴ تن رسید.

خانم لاری گفت: در حال حاضر ۲۹۱۲نفر از بیماران حالشان وخیم است .

وی در ادامه افزود:  استان‌های خوزستان، کردستان، هرمزگان، بوشهر، فارس، لرستان، کرمانشاه و گلستان هنوز وضعیت قرمز و بحرانی است.

فاطمه نوروزیان، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز اعلام کرد: هر روز شاهد افزایش آمار جان باختگان هستیم وی در ادامه افزود:  روز گذشته با جان‌باختن ۱۷ نفر از بیماران مرگبارترین روز کرونا در هرمزگان رقم خورد و شمار جان‌باختگان به ۲۲۷ نفر رسید.

همچنین آرش نجیمی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز  گفته است که ظرفیت بستری بیمارستان های ویژه کورونا در این استان پر شده است.

سخنگوی این دانشگاه گفته چنانچه پروتکل های بهداشتی رعایت نشود، به دلیل افزایش چشمگیر تعداد مبتلایان مجبور به اضافه کردن بیمارستان های جدید برای بستری کردن مبتلایان هستیم. این در حالی که در ابتدای شیوع کوورنا در ایران،  تندروهای حکومت و سپاه پاسداران،  به پزشکان بدون مرز که با تجهیزات کامل درمانی وبا هدف  استقرار یک بیمارستان مجهز برای کمک به مردم آمده بودند اجازه فعالیت ندادند .

از سوی دیگر فرهاد ابول‌نژادیان، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز نیز از شکستن قرنطینه خانگی ۳۰ درصد از بیماران قطعی کورونا در خوزستان خبر داد و گفت: « بیش از۹ درصد از بیماران به دلیل مشکلات معیشتی قرنطینه را ترک کرده‌اند».

ابول نژادیان در ادامه گفت: حدود ۱۰۰ کودک خوزستانی تاکنون به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، یک نوزاد ۶ ماهه با سابقه‌ بیماری زمینه‌ای نیز پس از ابتلاء به ویروس‌ کووید۱۹ جان خود را از دست داد.

سعید نمکی، وزیر بهداشت و درمان نیز با تایید وخیم بودن وضعیت خوزستان و همه گیری کورونا در این استان گفت : در این منطقه  با اپیدمی سنگین روبرو هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، نیز از آمار بالای مرگ و میر در این استان خبرداد.و پیش بینی کرد:  طی هفته‌های آینده مرگ و میر در بوشهر بیشتر  می شود.

مهدی قلیان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبرداد:  وضعیت در مشهد، تربت جام، تایباد و خواف قرمز است و تعداد مبتلایان مثبت بستری طی دو هفته گذشته دو برابر افزایش  یافته است و از مجموع روزانه ۵۰۰ آزمایش سرپایی کرونا، ۲۰۰ مورد مثبت بوده است.