آخرین آمار کورونا در ایران:  در ۲۴ ساعت گذشته تاکنون (شنبه )   ۱۱۰ تن جان باختند و ۱۹۰۵  تن دیگر مبتلا شدند

سخنگوی  وزارت بهداشت ادعا کرد:  در شبانه روز گذشته تاکنون  ۱۱۰ تن از مبتلایان جان دادند، که   ۲ تن در مقایسه با روز قبل کاهش نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۲۱ هزارو ۳۵۹ تن رسیده است».

سیما لاری گفت:  از ظهر روز گذشته تا امروز ۱۹۰۵ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود  ۲۱۰ تن  از روز قبل کمتر شده  است و در مجموع به  ۳۶۹ هزار و ۹۱۱ تن رسیده است».

لاری افزود:  ۳۷۹۱ تن از بیماران حالشان وخیم است ودر وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه  گفت: ۱۳ استان کشور در وضعیت قرمز و ۱۷ استان در وضعیت هشدار قرار دارند.

وزارت بهداشت در حالی این آمار را ارائه می دهد که مشهد در وضعیت فوق قرمز قرار دارد و خوزستان دوباره به وضعیت قرمز برگشته است .

در ادامه این خبر، علیرضا رئیسی معاون وزیر بهداشت، نیز  با ابراز نگرانی از افزایش سفرها به شمال کشور در تعطیلات محرم، اعلام کرد که مازندران یکی از کانون های آلوده در انتشار ویروس کرونا است و پس از بازگشت مسافران به تهران، به مرکز پخش ویروس به سراسر کشور تبدیل می‌شوند.

بر اساس آخرین گزارش ها، وضعیت کرونا در مازندران از قرمز فراتر رفته و نزدیک به ٨٠٠ نفر در بیمارستان های این استان بستری هستند. شمار موارد بستری در اصفهان نیز به بیش از ١٠٠٠ نفر رسیده است.

همچنین دکتر محمد فتحی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز، نیز از بالا رفتن آمار مبتلایان در این استان خبر داد و اعلام کرد: « شمار مبتلایان به کرونا از آغاز شیوع تا کنون در این استان، به ۱۵ هزار و ۱۲۷ نفر رسیده است».

قم نیز در وضعیت قرمز قرار گرفت.