آخرین آمار کورونا در ایران:  در ۲۴ ساعت گذشته تاکنون (سه شنبه )  ۱۰۱ تن جان باختند و ۱۶۴۲ تن  دیگر مبتلا شدند۱۶۸۲

سخنگوی  وزارت بهداشت ادعا کرد: از ظهر روز گذشته تا امروز،  ۱۰۱ تن از مبتلایان جان دادند، که  ۸ تن در مقایسه با روز قبل افزایش  نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۲۱ هزار و ۶۷۲ تن رسیده است».

سیما لاری گفت:  در شبانه روز گذشته تاکنون ۱۶۴۲ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود  ۴۰ تن  از روز قبل بیشتر شده  است و در مجموع به  ۳۷۶ هزار و ۸۹۴ تن رسیده است».

لاری افزود:  ۳۷۰۹ تن از بیماران حالشان وخیم است ودر وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

او در ادامه افزود: ۳۰ استان کشور در وضعیت قرمز و هشدار قرار دارد.

در ادامه این خبر امده است که وزیر آموزش و پرورش ایران با وجود اعلام وضعیت قرمز و هشدار برای ۳۰ استان در ایران، اعلام کرده است: بازگشایی مدارس، به‌جز در مناطق قرمز، حضوری است

محسن حاجی میرزایی در این باره گفته است:  مدارس از شنبه آینده بازگشایی خواهند شد وآموزش تلویزیونی نیز از ۱۵ شهریور اجرایی می‌شود.

او دربارهٔ کاهش تراکم دانش‌آموزان در کلاس‌های درس از گروه‌بندی آنها در کلاس‌ها خبر داد.

حاجی میرزایی: مدرسه باید در تمام روزهای تحصیل باز باشد.او گفته است که اصل بر حضور دانش‌آموزان در مدارس است.هیچ مدرسه ای حتی در شرایط قرمز نمی تواند بسته باشد مگر اینکه ستاد ملی کورونا تعطیلی عمومی اعلام کند.

او در ادامه مدعی شد: حالا که مدرسه باز است کلاس‌های درس را  دایر می‌کنیم، اگر تعداد دانش‌آموزان اندک است و می‌توان پروتکل‌ها را رعایت کرد روال عادی است اما اگر تعداد دانش‌آموزان زیاد است باید آنها را گروه بندی و ورود و خروج آنها را کنترل کنیم نه اینکه بگوییم چون نمی‌شود پس مدرسه تعطیل شود.

حاجی میرزایی در ادامه ادعاهای خود گفته که برخی مطالعات نشان داده است باز شدن مدارس تأثیر قابل توجهی در افزایش این ویروس ندارد البته نمی‌گویم خطری ندارد اما باید به بچه‌ها یاد بدهیم از خودشان مراقبت کنند.

برای اینترنت ایمن با دو اپراتور صحبت شده است و هر دو این روزها سیم‌کارت شاد برای دانش‌آموزان عرضه می‌کنند که اینترنت ایمن دارد.

این در حالی که  رضوان حکیم‌زاده، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش،پیشتر  گفته بود سه میلیون و ۲۲۵ هزار دانش‌آموز به ‌دلیل نداشتن تبلت یا گوشی امکان عضویت در شبکه «شاد» را ندارند و با خطر «بازماندگی از تحصیل» روبه‌رو هستند.

شبکه شاد را دولت ایران پس از شیوع ویروس کرونا در ایران و تعطیلی مدارس، برای آموزش از راه دور دانش‌آموزان راه‌اندازی کرد.

در همین رابطه  سرپرست اداره آموزش و پرورش عشایر استان خوزستان نیز گفت: ۸۰ هزار دانش آموز خوزستانی و ۷۰ درصد دانش آموزان عشایری این استان به شبکه شاد دسترسی ندارند.

او همچنین با اشاره به اینکه یک هزار و ۵۰۰ مدرسه سنگی در خوزستان وجود دارد ادامه داد: از این تعداد ۱۱۵ مدرسه نامناسب و سنگی برای نوسازی و یا نصب کانکس به اداره کل نوسازی مدارس خوزستان معرفی شده اند.