آخرین آمار کورونا در ایران: « در ۲۴ ساعت اخیر،  ۱۸۳ تن جان باختند و ۲۳۷۹ نفر مبتلا شدند»

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد: از ظهر گذشته تاکنون  (آدینه )  ۱۸۳ تن از مبتلایان جان دادند،  که ۱۵  تن از روز قبل بیشتر است و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۱۳ هزار و ۷۹۱ تن رسیده است.

سیما لاری گفت: از شبانه روز گذشته تا کنون  ۲۳۷۹   تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۱۲۱ تن از روز قبل بیشتر است و در مجموع به  ۲۶۹ هزار و ۴۴۰ تن رسید.

خانم لاری افزود:  ۳۵۰۹ تن از بیماران در وضعیت شدیدی قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت  در ادامه گفت: استان‌های آذربایجان شرقی، ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، گلستان، مازندران (آمل)، کرمان و فارس در وضعیت قرمز قرار دارند.

او گفت:  استان‌های کرمانشاه، آذربایجان غربی، هرمزگان و کردستان نیز با رعایت دستورالعمل های  بهداشتی شاهد روند نسبتا کاهشی در موارد ابتلا، بستری و مرگ و میر هستیم.

سخنگوی وزارت بهداشت حکومت، در باره وضعیت بحرانی پایتخت که اکنون وارد دومین هفته قرنطینه خواهد شد، توضیحی نداد

اما محسن فرهادی،  معاون مرکز سلامت وزارت بهداشت اعلام کرد که از روز شنبه محدودیت‌های جدید مرتبط با کرونا در تهران اعمال خواهد شد.

فرهادی گفت:  از روز ۲۸ تیرماه ادارات دولتی با دو سوم کارکنان خود در محل کار فعالیت می‌کنند و یک‌سوم دورکارند.

او به مدت زمان این محدودیت‌ها اشاره نکرد. پیش از این نیز اعلام شده بود که دولت محدودیت‌هایی را به مدت یک هفته برای تهران تعیین کرده است.

علیرضا زالی، رئیس ستاد ملی مقابله با کرونا در شهر تهران، نیز  اعلام کرده بود که این محدودیت‌ها کافی نیست.و احتمال دارد که تمدید شود.