آخرین آمار کورونا در ایران:  در ۲۴ ساعت اخیر، ۲۱۹تن جان باختند و ۲۵۸۶ تن  مبتلا شدند.

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد:  « از ظهر گذشته تاکنون (چهارشنبه)  ۲۱۹ تن از مبتلایان جان دادند،  که ۱۰  تن از روز قبل بیشتر است و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به  ۱۴ هزار و ۸۵۳ تن رسیده است».

سیما لاری گفت: «از شبانه روز گذشته تا کنون  ۲۵۸۶ تن دیگر به کرونا مبتلا شدند که حدود ۶۶ تن از روز قبل بیشتر است و در مجموع به   ۲۸۱ هزار و ۴۱۳ تن رسیده است».

سیما لاری افزود:  در حال حاضر  ۳۶۰۹ تن از بیماران نیز حالشان وخیم است.

وی همانند روزهای گذشته اعلام کرد که استانهای مازندران، فارس، آذربایجان های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند  و  استانهای تهران، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و کهگیلویه و بویراحمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

در ادامه این خبر معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان نیز اعلام کرد: به علت نبود امکانات و بودجه کافی در دولت، آزمایش کرونا به افراد بالای ۶۰ سال و مبتلایان به بیماری زمینه‌ای محدود شد.

ابراهیم قادری، گفت که بر اساس دستورالعمل جدید وزارت بهداشت «همه افراد نیازی به انجام تست کرونا ندارند» و این آزمایش بعد از این فقط از افراد بالای ۶۰ سال که دارای علائم کرونا باشند، گرفته می‌شود.

وی  افزود که در این دستورالعمل از افراد زیر ۶۰ سال ازمایش گرفته نمی‌شود مگر اینکه علاوه بر داشتن «علائم ابتلا به کرونا»، دارای «بیماری زمینه‌ای» هم باشند.