آخرین آمار کورونا در ایران:   در ۲۴ ساعت اخیر،  ۲۲۱ تن جان باختند و ۲۶۲۱ تن مبتلا شدند

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد:  « از شبانه روز گذشته تا کنون  (پنجشنبه)  ۲۲۱ تن از مبتلایان جان دادند،  که ۲  تن از روز قبل بیشتر است و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به  ۱۵ هزار و ۷۴ تن رسیده است».

سیما لاری گفت: از ظهر گذشته تاکنون « ۲۶۲۱ تن دیگر به کرونا مبتلا شدند که حدود ۳۵ تن از روز قبل بیشتر است و در مجموع به   ۲۸۴ هزار و ۳۴ تن رسیده است».

سیما لاری افزود:  در حال حاضر  ۳۶۶۷ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

در ادامه این خبر امده است که  استان‌های مازندران، فارس، آذربایجان‌های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند و همچنین استان‌های تهران، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و کهگیلویه و بویراحمد هم در وضعیت هشدار هستند.

علیرضا زالی سرپرست  ستاد ملی مقابله با کرونا در تهران، نیز گفت: «در حال شناسایی نقاط پر تردد ایجاد کنندۀ خوشۀ کورونا در تهران هستیم که به زودی نتایج آن اعلام می شود».

حسن جعفری معاون سیاسی استانداری خراسان رضوی گفت: «زنگ خطر افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در مناطق مختلف این استان، بسیار جدی است».

او افزود: «این استان  همچنان در وضعیت قرمز به سر می‌برد و آمار بستری شدگان و فوتی‌ها در این استان سیر صعودی را طی می‌کند».

جعفری گفت: شمار زیادی از کادر درمانی در استان خراسان رضوی به کرونا مبتلا شده‌اند که برخی از آنها جان خود را از دست داده اند، برخی سیر درمانی را طی می‌کنند و تعداد باقی مانده در شرایط سختی مشغول خدمت به بیماران هستند».

استان خراسان جنوبی در حالی به وضعیت هشدار رسیده است که بر اساس آخرین آمار، ۶ شهرستان این استان در وضعیت قرمز یا بسیار پرخطر و ٣ شهرستان در وضعیت نارنجی یا پرخطر قرار دارند.

عزیزاله شهبازی استاندار البرز، نیز  اعلام کرد: «تعداد مبتلایان به کرونا با بیماری زمینه ای و سن بالا در البرز به نسبت هفته گذشته افزایش یافته است و بزودی  نقاهتگاه و بیمارستان صحرایی در تمامی شهرستان های البرز راه اندازی می شود».

مجید شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، نیز گفت: «وضعیت ما در مقابله با ویروس کرونا شکننده است و در بحث مقابله با این ویروس در چهارمحال و بختیاری به مرحله بحران رسیدیم».

شهرام حبیب‌زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، گفت: «تعداد بیماران بستری بر اثر کرونا از پیک اول این بیماری عبور کرده و در حال حاضر ٣٨٢ نفر در شهرهای مختلف بستری شده اند».

او افزود: «وضعیت قرمز و بحرانی را در مراکز بیمارستانی و بستری استان شاهد هستیم به طوری که روز به روز بر تعداد موارد ابتلا افزوده می‌شود».

دکتر ابراهیم قادری معاون دانشگاه علوم پزشکی کردستان، نیز خبرداد که ٢ درصد مبتلایان به کرونا در استان، کودکان زیر ١۵ سال بودند.

او افزود:   « ۱۷ درصد مبتلایان به کورونا در کردستان بیش از ۶۰ سال سن دارند و قریب به ۷۱ درصد جانباختگان کرونا مختص به همین رده سنی و ۵۵ درصد مبتلایان مرد و ۴۵ درصد زن هستند».

روابط عمومی مرکز اورژانس تهران، نیز  اعلام کرد که علی فراهانی از پرسنل اورژانس تهران، به علت کورونا  جان خود را از دست داد.