آخرین آمار کورونا در ایران:   در ۲۴ ساعت اخیر،  ۲۱۵ تن جان باختند و  ۲۴۸۹ تن مبتلا شدند

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد:  « از شبانه روز گذشته تا کنون  (آدینه)  ۲۱۵ تن از مبتلایان جان دادند،  که ۶  تن از روز قبل بیشتر است و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به  ۱۵ هزار و ۲۸۹ تن رسیده است».

سیما لاری گفت: از ظهر گذشته تاکنون « ۲۴۸۹ تن دیگر به کرونا مبتلا شدند که حدود ۱۳۲ تن از روز قبل بیشتر است و در مجموع به  ۲۸۶ هزار و ۵۲۳  تن رسیده است».

سیما لاری افزود:  هم اکنون ۳۶۵۳ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، استان‌های مازندران، فارس، آذربایجان‌های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند. واستان‌های تهران، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و کهگیلویه و بویراحمد همچنان  در وضعیت هشدار هستند.

در ادامه این خبر آمده است که حدود دو هفته پس از بازگشت محدودیت‌های پیشگیرانه به استان مازندران، شمار مبتلایان در این استان، بویژه در شهرستان آمل همچنان سیر صعودی دارد و موجب نگرانی مسئولان شده است.

مقامات استان مازندران اعلام کرده اند که سه هفته پس از آغاز شیوع موج دوم ویروس کرونا در این استان، شمار بیماران بستری شش برابر شده است.

بر اساس گفته های این مقامات، محدودیت‌های اعمال شده در این استان به هر دلیلی تاکنون بر سرعت شیوع کرونا در شهرستان‌های مازندران هیچگونه تاثیری نگذاشته است. و در حال حاضر ۶۰ درصد از تخت‌های بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان مازندران به بیماران مبتلا اختصاص یافته است.

همچنین شهرستان آمل حادترین منطقه آلوده به ویروس کورونا در استان مازندران اعلام شده است.

جعفر رسولی، فرماندار شهرستان آمل گفت: «با وجود محدودیت‌های سختگیرانه آمار مبتلایان جدید در این شهرستان روبه افزایش است».

وی دلیل اصلی شیوع مجدد ویروس کرونا در این شهرستان را «تجمع و شلوغی در بازار آمل» اعلام کرده و تاکید کرده است که با توجه به محدودیت ها و شرایط اقتصادی مردم تعطیل این بازار امکان‌پذیر نیست