آخرین آمار کورونا در ایران:   در ۲۴ ساعت اخیر ، ۱۹۶ تن جان باختند و ۲۶۳۶ تن مبتلا شدند

به موجب آخرین آماری که وزارت بهداشت امروز (چهارشنبه) انتشار داد، در شبانه روز گذشته ۱۹۶ تن از مبتلایان جان دادند،  که ۳۹ تن در مقایسه با روز قبل افزایش نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به  ۱۶ هزار و ۳۴۳ تن رسیده است».

سیما لاری گفت: از ظهر گذشته تا امروز،  « ۲۶۳۶ تن دیگر به کرونا مبتلا شدند که حدود ۳۱ تن از روز قبل بیشتر است و در مجموع به   ۲۹۸ هزار و ۹۰۹ تن رسیده است».

خانم لاری افزود: ۴۰۲۷ تن از بیماران حالشان وخیم است ودر وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

او گفت:  استان‌های تهران، مازندران، گلستان، فارس، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، خراسان رضوی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، لرستان و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های آذربایجان غربی، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، زنجان، همدان، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی، یزد، گیلان و قم هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

در ادامه خبر علیرضا رئیسی، معاون وزارت بهداشت ، نیز اعلام کرد: «از تعداد ۴۵۷ شهرستان کشور، تنها ۳۷ شهرستان در وضعیت سفید قرار دارند. ۱۰۵ شهرستان در وضع زرد و مابقی هم در وضع نارنجی و قرمز کرونا قرار گرفته‌اند».

آرش نجیمی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، نیز با اشاره به قرمز شدن وضعیت شیوع کرونا در شهر اصفهان و هفت شهر دیگر این استان گفت:  شمار بیماران بستری شده در بخش آی‌سی‌یو به ۱۷۱ نفر، رسیده است و در حال حاضر در شرایط بحرانی هستیم».

نجیمی افزود که شهر اصفهان و شهرهای چادگان، خوانسار، سمیرم، شهرضا، فریدونشهر و فلاورجان وارد وضعیت قرمز شیوع کرونا شده‌اند و درحال حاضر تنها یک شهر سفید در استان اصفهان داریم و شهرستان‌های تیران و کرون، خمینی شهر، شاهین شهر، فریدن، نائین، نجف آباد و نطنز، نارنجی و در مرحله هشدار هستند.

محمدرضا رضایی‌ بنا، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیز اعلام کرد:    مرگ و میر ناشی از کورونا ادامه دارد و بیمارستان‌های اردبیل مملو از بیماران مبتلا  شده است.

همچنین محمد جواد آیت‌اللهی، امام جمعه موقت شهر یزد، نیز  بر اثر کورونا مرد