آخرین آمار کورونا در ایران:   «در ۲۴ ساعت اخیر،۱۹۵ تن جان باختند و ۲۳۱۶  تن مبتلا شدند»

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد:  « از شبانه روز گذشته تا کنون  (شنبه)  ۱۹۵ تن از مبتلایان جان دادند،  که ۲۰ تن از روز قبل بیشتر است و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به  ۱۵ هزار و ۴۸۴ تن رسیده است».

سیما لاری گفت: از ظهر گذشته تاکنون « ۲۳۱۶ تن دیگر به کرونا مبتلا شدند که حدود ۱۷۳ تن از روز قبل بیشتر است و در مجموع به  ۲۸۸ هزار و ۸۳۹ تن رسیده است».

سیما لاری افزود:  حال ۳۶۷۰ تن از بیماران وخیم است و در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

لاری گفت: همانند روز‌های گذشته استان‌های مازندران، فارس، آذربایجان‌های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های تهران، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و کهگیلویه و بویراحمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

در ادامه این خبر، پرویز قزلباش،   رییس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، نیز  گفت:  طی دو هفته اخیر جوانان بیشترین مبتلایان در استان زنجان بوده‌اند و در رده بعدی نیز زنان بیشتر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

قزلباش گفت که مراسم عزا و عروسی باعث شد تا شیوع کرونا در استان تشدید شود و باید جلوی مراسمات تجمعی در استان گرفته شود و اگر تعداد مبتلایان و جان‌باختگان در این استان همچنان افزایش پیدا کند دوباره محدودیت‌ها اعمال می‌شود.

محسن اروجی، مدیرکل مدیریت بحران استان قم نیز اعلام کرد:  قم در مرز هشدار پیرامون شیوع مجدد کورونا قرار دارد و اگر تعداد بیماران و فوتی‌ها افزایش یابد مجبور به اعمال مجدد محدودیت‌ها هستیم.

این در حالی که حسن روحانی علیرغم وجود آمار بالای کورونا در کشور گفته است که باید مراسم عزاداری امام حسین و روز عرفه به خوبی برگزار شود.

آخوند علم الهدی، نماینده خامنه ای در مشهد نیز گفت: بستنِ درِ حرم امام رضا، تعطیل کردن نماز جمعه و بستنِ مساجد علاج قضیه کورونا نیست. مدیریت بر حسب بی‌تدبیری است، این تدبیر نیست، این مدیریت غیر مدبرانه است که همه‌چیز را حذف و محدود کنیم.

مصیبت‌ها و خسارت‌های راهی که در پیش گرفته ایم، از خسارت این ویروس بسیار شدیدتر و غیرقابل‌تحمل‌تر است .وی در کنایه به حسن روحانی گفت:  بعد از ۶ ماه تجربه کردن، ان‌شاءالله دولت  ما به این نتیجه و واقعیت برسد